Zimní péče o stromy


Stromy v zimě

Pokud jste dokončili všechny podzimní práce a postarali se o veškeré činnosti na zahradě, o kterých jsme psali v našem prosincovém zahradnickém kalendáři, neměli byste zapomenout na zimní péči o stromy. Máme pro vás několik základních tipů a rad, jak se o stromy postarat, aby se jim během zimních měsíců dobře dařilo a aby nestrádaly.

(Pokračování článku „Práce na zahradě v prosinci“)

Ochraňte stromy před mrazem

Ochrana před mrazem se netýká jen jednoletých či dvouletých rostlin, ale také stromů. Pokud brzy nenapadne sníh a objeví se silné mrazy, je třeba stromy chránit před promrznutím. Pravidelně kontrolujte izolaci a případně ji průběžně doplňujte. Stromy ochrání sláma, listí či chvojí.

Když je sněhu příliš

Pokud naopak napadlo sněhu během prosince až moc, je třeba jej z mladých stromů setřást. Těžký mokrý sníh by totiž mohl větve polámat. Keře, které se mohou pod náporem těžkého sněhu rozlomit, je dobré schovávat pod přístřešky. Jehličnany se pak pro ochranu před sněhem svazují do kuželů.

Sníh na stromech

Vykopejte jámu pro jarní výsadbu dřevin

Pokud máte v plánu na jaře vysazovat stromky, připravte se na to už v prosinci. Jámy pro jarní výsadbu si můžete připravit předem. Na jaře budete mít spoustu práce a tímto krokem ji budete mít o poznání méně. Příprava jam pro jarní výsadbu je důležitá také z důvodu okysličení stěn v půdě, stromkům se tak bude na jaře po vysazení opravdu dařit.

Údržba zimní zahrady nevyžaduje příliš času, o to více se můžete zaměřit na úklid či opravy doma. Přečtěte si některých z našich článků, které se zabývají pracím v dílně, opravám či rekonstrukcím.

publikováno: 27. 11. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.