PR článek

Získejte s MND o 12 % výhodnější cenu plynu na celý rok 2019. Jak na to?


AdobeStock_58449447

Jelikož se venkovní teploty se už nějaký ten pátek pohybují kolem 30 °C, pravděpodobně přemýšlíte spíše nad tím, jak se nepřilepit ke kožené sedačce v autobuse, kam se pojedete o víkendu vykoupat a kolik kopečků zmrzliny si ještě můžete dát, aby vám to nezničilo tu epes rádes postavičku do plavek než jak ušetřit za topení. Nicméně teď je ten pravý čas začít případnou změnu dodavatele plynu řešit, abyste vše stihli a mohli šetřit už od prvního dne nadcházející topné sezóny.

Největší česká těžařská společnost ropy a plynu, MND a.s., zveřejnila ceny plynu pro nadcházející topnou sezónu už začátkem května a nejde jinak než smeknout pomyslný klobouček. Pro odběratele je to nabídka více než lukrativní. Když si sjednají dodatkový balíček MND - Ceník 2019, získají o více než 12 % výhodnější cenu plynu oproti základnímu ceníku. Jedna MWh je tak vyjde jen na 724 Kč, a to včetně DPH. A tuto nízkou cenu mají garantovanou až do konce roku 2019.

Levnější plyn od MND mohou získat stávající i noví zákazníci, a navíc překvapivě bez nutnosti podpisu smlouvy na dobu určitou. Stejně jako ke všem zbývajícím produktům se i k Ceníku 2019 váže smlouva na dobu neurčitou s tříměsíční výpovědní lhůtou, bez skrytých poplatků a sankcí. Takže můžete kdykoliv přejít k jinému dodavateli. Což je v případě fixované ceny velmi ojedinělé. Ostatní dodavatelé nic podobného standardně nenabízí.  

Oslovila vás tato nabídka, ale aktuálně odebíráte plyn od jiného dodavatele? Není nic jednoduššího než zažádat o změnu. Stačí kontaktovat společnost MND, například skrze formulář na webových stránkách nebo zavoláním na zákaznickou linku, a její energetičtí experti vám s přechodem pomohou. Nebo si Ceník 2019 můžete sjednat i online.

Neměli byste s tím ale otálet, přestože je totiž samotná žádost o změnu dodavatele plynu otázkou několika málo minut, je třeba kalkulovat také s výpovědní lhůtou, která zpravidla trvá 3 kalendářní měsíce. Pokud se tedy rozhodnete změnit dodavatele 2. ledna, k reálné změně dojde až 1. května. A to jen pokud máte smlouvu na dobu neurčitou.

„Nejlepším obdobím, kdy začít řešit změnu dodavatele je červenec až srpen, aby se vše stihlo do začátku topné sezóny. Paradoxně v letních měsících změnu dodavatele téměř nikdo neřeší, protože je zima momentálně nepálí. Bohužel o to více si pak v topné sezóně připlatí," komentuje situaci Markéta Witoszová, energetická analytička portálu Ušetřeno.cz.

Společnost MND vám není sympatická? Nevadí. Třeba můžete s jiným dodavatelem ušetřit ještě více. Porovnejte si nabídku svého stávajícího dodavatele s ostatními 60+ na trhu v online kalkulačce cen plynu. Stačí vyplnit několik základních údajů a ihned zjistíte možnou výši úspory. Také si můžete do detailu prostudovat podmínky společnosti a vybrat si tak firmu, která vám bude 100% vyhovovat.

publikováno: 21. 6. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.