WC

Předstěnové WC instalační systémy jsou trendem dnešní doby. Nejen vysoká užitná hodnota, komfort používání a propracovanost designů ve spojení ovládací tlačítko – WC mísa, ale i technické řešení toho co oko uživatele nevidí a přesto je to základem tohoto systému. Tím je nádrž skrytá pod obkladem obsahující armatury a nosný prvek k zavěšení mísy.

Inovované předstěnové instalační systémy Alca

Napouštěcí a vypouštěcí ventily

WC sedátka

WC plastové nádržky

 


 

 

Inovované předstěnové instalační systémy Alca


Předstěnové WC instalační systémy jsou trendem dnešní doby. Nejen vysoká užitná hodnota, komfort používání a propracovanost designů ve spojení ovládací tlačítko – WC mísa, ale i technické řešení toho co oko uživatele nevidí a přesto je to základem tohoto systému. Tím je nádrž skrytá pod obkladem obsahující armatury a nosný prvek k zavěšení mísy.

 
 

Základem systému je spolehlivá a propracovaná nádrž zaručující dokonalou těsnost po celou dobu životnosti systému. Tuhost a těsnost nádrže zásadně ovlivňuje užitnou hodnotu výrobku, neboť porušení těsnosti nádržky nelze opravit jinak než za cenu vybourání a výměny systému. Předstěnový systém Alca používá nádrž vyrobenou z jednoho kusu svarem spojenou s kolenem přivádějícím vodu do WC mísy. Toto spojení zaručuje životnost shodnou s životností základního materiálu nádržky, přičemž každý svár je při výrobě testován na pevnost a těsnost. Nádrž je uložena v polystyrenové EPS izolaci, která zabraňuje rosení nádržky na vnější straně, brání prostupu hluku do stavební konstrukce a zároveň slouží jako konstrukční prvek, který dodává systému na kompaktnosti a jednoduchosti při instalaci.

Inovace přestěnových instalačních systémů Alca

Předstěnové instalační systémy Alca prošly v poslední době inovacemi, které ještě zdokonalily jejich funkčnost, flexibilitu a uživatelský komfort:

 • Posuvný držák odpadního kolena

Připevnění odpadního kolena k rámu předstěnového instalačního systému je díky nové konstrukci jednodušší. Koleno je nyní možné vodorovně posouvat a ovlivňovat jeho hloubku vzhledem k nosnému rámu v osmi krocích až o celkových 93 mm. Díky této inovaci je mnohem snažší připojit různé druhy WC mís bez dalších složitých zásahů.

 • Brzda kotvicích nohou

Nový brzdný systém umožňuje nastavit potřebnou stavební výšku a dotažením zajistit konečnou fixaci. Zvyšuje se tak přesnost instalace bez nutnosti asistence druhého člověka.

 • Příprava na montáž bidetovacích zařízení

Předstěnové instalační systémy mají nově integrované otvory pro snadné napojení vody do bidetových sedátek, spršek a dalších systémů.

 • Hadička přívodu vody s o-kroužkem

Instalace hadičky a napouštěcího ventilu je nyní možná bez použití nářadí.

 • Nový ovládací mechanizmus

Další inovací je mechanismus ovládání mezi tlačítkem a vypouštěcím ventilem. Byl vylepšen systém fixace v nádržce a šrouby jsou vybaveny měkkou dorazovou částí pro tlumení zvukového projevu při splachování.

 • Instalační rámeček a rukáv

Instalace rámečku a rukávu se nově provádí pouhým nacvaknutím do připravených otvorů. Montáž je tak rychlejší a rámeček lze rovněž použít samostatně při instalaci systému do sádrokartonu.

Předstěnové instalační systémy Alca

AlcamodulU předstěnových systémů je velmi důležitou částí nosný prvek zajišťující tuhé a spolehlivé upevnění WC mísy na stěnu.

Alcamodul – systém pro zazdění je konstruován s důrazem na jednoduchost montáže systému. Řešení nosné konzoly spolehlivě roznáší zátěž od WC mísy do zdiva, přičemž její instalace je jednoduchá i pro jednu osobu a bez složitého rozměřování kotvících otvorů na stěně.

Sádromodul – je systém určený do sádrokartonových příček a konstrukcí. Nízká hmotnost nosného rámu vhodnou volbou použitých profilů zaručuje dostatečnou tuhost i pevnost. Konstrukce rámu dovoluje kotvení k samostatné dostatečně nosné sádrokartonové příčce nebo před nosnou stěnu.

Jádromodul - je speciální modifikací sádromodulu určený všude tam, kde není možnost rám kotvit do zadní stěny. Rám se v horní části kotví pomocí rozpěrné traverzy do bočních protilehlých stěn. Variabilitou kotvení a provedením traverzy se lze velmi jednoduše a elegantně vyhnout případným spárám ve zdivu. Tento systém se využívá hlavně při rekonstrukcích bytových jader, kde kotvení do zadní stěny znemožňují instalace procházející za systémem.

JádromodulPředstěnové instalační systémy se vyrábí v různých výškových variantách. Tím se vytvoří více prostoru pro tvorbu a uspořádání nových koupelnových prostor, a především více možností při navrhování rekonstrukcí interiérů v již stávajících stavbách. Tímto krokem vychází fa AlcaPLAST vstříc fantazii architektů a uživatelů k tvorbě vlastních realizací. Nově lze umístit všechny rámy fy AlcaPLAST pomocí adaptéru do rohu a tím otevřít další rozměr pro prostorovou modifikaci.

Ecology systémy

Firma AlcaPLAST představuje úsporné instalační systémy ECOLOGY. Reaguje tak na nový trend WC mís s požadovaným objemem vody pro splachování nižším než 3/6 l. Pro tyto mísy je nezbytné použití předstěnových instalačních systémů, které jsou schopny s tak malým množstvím vody v nádržce pracovat. Nabízí systémy pro všechny potřebné objemy spláchnutí až na hranici 2/4 l, což je normou povolené minimum. Tyto systémy jsou identifikovatelné na základě písmene "E" v názvu modelu.

Systémy s odvětráváním

Předstěnové instalační systémy ALCA s označením "V" v názvu řeší problém s nedostatečným odvětráváním prostor WC. Disponují nuceným odtahem vzduchu přes záchodovou mísu.

Systémy pro starší a imobilní

Firma AlcaPLAST kladla velký důraz při vyvíjení nových výrobků i na osoby se sníženou hybností, pro které připravila speciálně modifikovaný rám pro závěsnou toaletu spolu s oddáleným pneumatickým splachováním v několika variantách umístění a typech povrchové úpravy. Stávající umyvadlové rámy jsou díky své vysoké variabilitě upevnění a kvalitě zpracování vhodné taktéž pro umyvadla pro osoby se sníženou hybností.

Nosnost všech těchto systémů spolehlivě překračuje 400kg zatížení WC mísy a připojovací rozměry odpovídají předepsaným standardům. Všechny kovové prvky docházející do styku s vodou nebo s vlhkostí jsou vyrobeny z nerezavějící oceli. Ostatní kovové prvky jsou opatřeny práškovou povrchovou úpravou. Jako základní stěna pro kotvení systému se doporučuje stěna minimálně 300mm silná, bez speciálních nároků na pevnost malty a cihel. V zásadě je možné použít malty pro zdění jako průmyslově vyráběné nebo tzv. staveništní malty (ČSN P ENV 1996-2, 2.2.3.1., 2.2.3.2.).

tlačítkoSamostatnou kapitolou je viditelná část předstěnových systémů – ovládací tlačítko, které je zároveň krytem otvoru potřebného pro přístup do nádrže. Tento servisní otvor zaručuje demontovatelnost všech dílců a součástí u kterých může potenciálně vzniknout potřeba servisního zásahu. Alcaplast nabízí škálu tlačítek sladitelných s různými styly a architektonickými řešeními moderních koupelen. Každý nabízený tvar je k dispozici v několika povrchových provedeních – bílá, matný či lesklý chrom, kombinace matů a lesků, černá, antracit atd. Materiály tlačítek i povrchové úpravy jsou voleny s ohledem na barevnou stálost a dlouhodobou odolnost vůči čistidlům. Nadčasový design ovládacích tlačítek byl tvořen ve spolupráci s předními českými designéry.

Výhody předstěnových instalačních systémů ALCA:

 • Nádržka z jednoho kusu

Nádržka na vodu je vyrobena pouze z jednoho kusu, čímž je dosaženo absolutní nepropustnosti. Těsnost nádržky je kontrolována tlakem vzduchu, kvalitní polyethylen zaručuje dlouhou životnost, stálost vlastností a odolnost proti změnám teploty.

 • Duální splachování 3/6 l s hygienickou rezervou

Objem nádržky 9 l zaručuje i při velkém splachování rezervu 3 l na případné dodatečné opláchnutí.

 • Ekologické splachování

Všechny předstěnové systémy ALCA lze přestavět na variantu ECOLOGY pomocí výměny vypouštěcího ventilu A06E a volby správného typu WC keramiky. Po přestavbě si můžete nastavit objem vody od 2 do 9 litrů.

 • Regulace průtoku vody

Regulátorem průtoku vody lze měnit dynamiku proudu, čímž předejdete nechtěnému vystříknutí vody při splachování.

 • Snížená výška nosného rámu

Díky snížené výšce nosného rámu je předstěnový systém lépe uzpůsoben k instalaci i do míst o výšce 1,2 m. Střed rámu a nivelace jsou označeny.

 • Bezpečné napojení na vodu

Osvědčená značka ventilu SHELL podtrhuje důraz, který je kladen na použité armatury. Těsnost ventilu je garantovaná.

 • Kompatibilita tlačítek

Ovládací tlačítka ALCA jsou plně kompatibilní se všemi předstěnovými systémy ALCA. Tlačítka mají moderní design v mnoha varantách, jednoduše se instalují a vyměňují.

 • Nadstandardní příslušenství

Součástí každého balení předstěnového systému je veškeré příslušenství pro snadnou a rychlou montáž a připojení WC mísy včetně kotevního materiálu a krytek.

 • Vše jedním klíčem

K instalaci celého modulu potřebujete pouze 1 klíč, neboť velikosti hlav šroubů jsou sjednoceny.

 • Jednoduché nastavení předstěnového systému

Instalace předstěnových systémů je opravdu snadná. Komponenty, které je třeba zajistit, dotáhnout nebo nastavit jsou zvýrazněny červenou barvou.

 • Napojení bidetových zařízení

Držák s DG přechodem zajišťuje snadné napojení vody do bidetových sedátek a spršek.

 • Náhradní díly s garantovanou dostupností

Katalog náhradních dílů najdete na www.alcaplast.cz. Dostupnost náhradních dílů je garantována po dobu 25 let.

 

Napouštěcí a vypouštěcí ventily

Dlouhodobá spolehlivost funkce systému je závislá na správně fungujících armaturách zajišťujících plnění nádržky a vypouštění splachovací vody.

Alcaplast používá armatury vlastní konstrukce zaměřené na schopnost dlouhodobě odolávat usazeninám. Díky minimalizaci třecích funkčních ploch spolehlivě fungují i ve znečištěném stavu. Napouštěcí ventil byl konstruován mimo jiné s přihlédnutím na minimální hlučnost ventilu při napouštění vody a maximálně plynulé uzavření přitékající vody při naplnění nádrže. Správná funkce uzavření je testována u každého ventilu opouštějícího výrobní linku. Sestavy napouštěcích a vypouštěcích ventilů jsou testovány v pravidelných intervalech 50.000 cykly napuštění a vypuštění vody.

Neméně důležitou hodnotou je objem napouštěné a vypouštěné vody. Vypouštěcí ventil umožňuje v základní nastavení spláchnutí třemi a šesti litry vody, přičemž nádrž obsahuje 9l vody.

Tento způsob hospodaření s vodou má několik významných důvodů. Spláchnutí třemi litry vody je spláchnutí úsporné (např. při malé potřebě) a je přesně tak velké, aby došlo ke spolehlivé výměně vody v míse. Spláchnutí šesti litry vody je spláchnutí ekonomické neboť WC mísy jsou zpravidla konstruovány tak, aby při šestilitrovém spláchnutí došlo ke spolehlivému vypláchnutí mísy. Po tomto spláchnutí zbývají v nádrži ještě 3l vody ze dvou důvodů. Za prvé jako hygienická rezerva (tato voda je ihned k dispozici např. po očištění WC mísy štětkou) nebo jako voda, která smícháním se znovunapuštěnou vodou snižuje rozdíl teplot a tím rosení vnější strany nádržky. Dále se tato voda dá v případě potřeby využít pro zvýšení objemu při velkém (šestilitrovém) spláchnutí až na celkových 9l.

 

napousteci_ventil_250x276Napouštěcí ventily

Výrobní řada napouštěcích ventilů ALCAPLAST je založena na hydromechanickém principu uzavírání tlakem vody v daném vodovodním řádu. Konstrukční řešení vychází z osvědčených tvarů a spolu s použitými materiály vykazuje vysokou stabilitu hladiny při zastavení napouštění a velmi omezenou citlivost na změny tlaků vody.

 


Vypouštěcí ventily

vypousteci_ventil_250x302Vypouštěcí ventily jsou vysoce univerzální pro různé vyráběné typy nádržek. Jsou vybaveny možností nastavení optimálního objemu vypuštěné vody, tak aby spolu se zvolenou keramikou byla dosažena maximální účinnost spláchnutí. Vypouštěcí ventily ALCAPLAST vykazují zákazníky léty prověřenou vysokou spolehlivost a dlouhodobou životnost. Fungují jako úsporná a to buď STOP, nebo DUAL systémem. Ovládací tlačítka s kvalitními chromovými povrchy jsou v provedení chrom-lesk, chrom-mat a bílé. Ventily svým konstrukčním řešením umožňují fixaci víka k nádržce. U nádržek s otvorem ve víku menším než 42 mm lze použít krytku. Vypouštěcí ventily pro plastové nádržky mají nastavitelný objem vypuštění a jsou univerzálně použitelné pro nádržky různých výrobců s průměrem výpustného otvoru 60 mm. Jejich konstrukce umožňuje seřízení optimální výšky ventilu dle výšky nádržky.

 

WC sedátka

Antibakterial

Univerzální záchodové sedátko A60 je vyrobeno z plněného polypropylenu, který svými vlastnostmi zaručuje velkou tvarovou stálost a stálobarevnost. Velmi nízká tepelná vodivost materiálu výrazně omezuje dojem dosednutí na „studenou“ plochu.

Masivní konstrukce dobře odolává vnějšímu mechanickému poškození a pololesklý vzhled účinně zvyšuje odolnost proti běžnému pohledovému znečištění. Variabilita šroubů dovoluje přizpůsobit sedátko široké škále WC mís a zaručuje dlouhou životnost spolu s vysokou užitnou hodnotou.

Záchodové sedátko A60 je nově dodáváno s antibakteriální úpravou a v novém atraktivním obalu. Antibakteriální vlastnosti materiálu sedátka jsou způsobeny obsahem sloučenin stříbra. Při testování sedátka bylo ověřeno, že dochází k redukci hustoty bakterií až o dva řády, což znamená, že tato dezinfekční úprava sedátka má bakteriostatickou účinnost.

Duroplast

Sedátka jsou vyrobena z duroplastu, materiálu patřícího do skupiny termosetů. Výrobek tak odolává běžnému mechanickému poškození, obvyklým čisticím prostředkům i koncentrovaným chemikáliím. Materiál si dlouhodobě udržuje mechanické vlastnosti a je barevně stálý.

Softclose

Sedátko s bezpečnostním zpomalovacím systémem. Víko i sedák pomalu dosedají na kloset pomocí zpomalovacího mechanismu v pantu sedátka. Systém zabraňuje poškození WC mísy, sedátka a zároveň funguje jako účinná ochrana proti úrazu osob. Sedátko softclose je vhodné i do veřejného sektoru a taktéž pro osoby se sníženou schopností pohybu.

Systém upevnění

softcloseSedátko je vybaveno dvěma nerezovými stavitelnými panty, díky nimž lze přizpůsobit montáž rozměrům WC mísy. Zvolený nerezový materiál je odolný proti mechanickému i chemickému poškození a také ulehčuje údržbu. Fixační systém Clik x Clak výrazně usnadňuje a urychluje čistění WC mísy. Pouhým stisknutím tlačítek na vnitřní straně pantu dojde k uvolnění sedátka v nástavci. Tím je možné sedátko z WC mísy jednoduše odejmout. Po provedení hygienického očištění mísy lze sedátko vrátit na původní místo nasazením zpět na úchyt pantů.

Materiál

Sedátko je vyrobeno z duroplastu, materiálu patřícího do skupiny termosetů. Výrobek tak odolává běžnému mechanickému poškození, obvyklým čistícím prostředkům i koncentrovaným chemikáliím. Materiál si dlouhodobě udržuje mechanické vlastnosti a je barevně stálý.

 

WC plastové nádržky

WC nádržky Alcaplast lze použít jako vysoko, středně i nízko položené. Jsou vybaveny kompletní sadou ventilů a ostatním příslušenstvím potřebným pro jednotlivé způsoby montáže. Objem 8 litrů zaručuje vysokou účinnost splachování spolu s velkou variabilitou nastavení objemů vypouštěné vody ať u duálního splachování nebo stop systému.

Polystyrenová vložka uvnitř nádržky zabraňuje jejímu rosení. Konstrukční řešení zaručuje komfort ovládání i pro děti a handicapované osoby. Použitý materiál nežloutne a má vysokou odolnost proti poškrábání. Obě nádržky zaručují úsporné hospodaření s vodou. Úspornou nádržku Alca UNI DUAL můžete mít ve své koupelně bez nákladné přestavby. Pouze na háky pro Vaši stávající nádržku zavěsíte A93. Rozteč je stejná a bělost nádržky ve Vaší koupelně zaručena.Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vodní sklo izoluje i chrání proti žáru

Dobrý den, Marcelo. Odstranění vodního skla z dlažby může být bohužel obtížné. Přesto zkuste použít nějaký vys...

Vodní sklo izoluje i chrání proti žáru

Dobrý den,nedopatřením jsme vylili vodní sklo na dlažbu.Jakým způsobem to odstraníme ,popřípadě jakým roztokem...

Domácí sušení ovoce v sušičce vs. lyofilizované ovoce z obchodu

Dobrý den, domácí výroba lyofilizovaného ovoce bohužel není možná. Technologie je hodně specifická, mrazí se p...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Cesta za úsporou začíná výměnou oken! Klidně i na podzim a v zimě

Za sebe musím říct, že opravdu nový okna pomohly, ale ne jen od momentálního tématu, úspora energií, ale u nás...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

No od těch máme kuchyň a i přesto, že dostává každý den zabrat mým vařením, tak ně...

Kvalitní pohovka

Máme pohovku z XXXLutz, vybírali jsem fakt dlouho, protože jsme chtěli Lko, které bude mí...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Dobrý den, plánujeme předělávku naší staré kuchyně, aktuálně jí máme postavenou do...
Zobrazit všechna témata

Jak uskladnit barvy, lepidla a další stavební hmoty, aby vydržely co nejdéle

Pořídili jste si barvu, silikon, lepidlo či jinou stavební hmotu, a po dokončení práce vám ještě dost materiálu zůstalo? Pokud dodržíte základní pravidla skladování, vydrží vám dlouhé měsíce. Poradíme, na co si...

VENKOVNÍ ŽALUZIE - komplexní, flexibilní a efektivní

Exteriérové, venkovní, nebo chcete-li předokenní, žaluzie už dávno překonaly jakékoli interiérové stínění do oken. A to především díky účinnější ochraně před slunečním zářením a hlukem, úspoře energie na vytápě...

Byt

Jak pěstovat marantu

Maranta pochází z tropů Střední a Jižní Ameriky. Zaujme velkými, oválnými a pestrými listy, dobře snáší stín a není jedovatá. Riziko nepředstavuje ani pro domácí mazlíčky. Tak proč neosvěžit interiér touto nádh...

Zavěšená postel – praktická, designová a moderní

Potýkáte se s nedostatkem prostoru ve své ložnici nebo dětském pokoji? Pak jste možná zvažovali pořízení patrové postele – se dvěma lůžky, nebo horním lůžkem a volným prostorem vespod. Nabízí se však ještě jedn...

Na letní pohodu se připravte s předstihem. Vybudujte si zahradní kuchyni

Je březen - ideální čas na odzimování vaší terasy! Pokud jste to ještě nestihli, co nejdříve se pusťte do jarní údržby a velké přípravy na nadcházející sezónu. Proměňte své posezení ve velkorysý prostor jako st...

Byt vs. Dům: Jak vybrat nejlepší volbu pro vás

Když se rozhodujete o tom, kde budete žít, jednou z největších otázek, kterou si musíte položit je, zda chcete bydlet v bytě nebo v domě. Každá z těchto možností má své výhody a nevýhody a správná volba závisí ...

Dejte sbohem svíčkám z parafínu. Zdraví příliš neprospívají

Také si během zimních měsíců zlepšujete náladu vonnými svíčkami, které do domovů vnáší hřejivou atmosféru a prostor provoní? Pak zbystřete. Většina svíček, ať už vonných, nebo čajových, je vyrobená na bázi para...

Ekologické investování: Jak prospět planetě i svému portfoliu?

V posledních letech roste povědomí o dopadech lidské činnosti na planetu. Jednou z oblastí, které je věnována stále větší pozornost, je ekologické investování do nemovitostí. V tomto článku se budeme zabývat tí...

Pylová sezóna začíná aneb proč si pořídit čističku vzduchu

Oteklý nos, kýchání, rýma a oči jako angorský králík – to je jen malý výčet potíží, které každoročně trápí ty, kteří se potýkají s alergickou rýmou. Sezóna pylových zrnek je tady – a s ní i náš tip, jak tuto do...

Jaké jsou možnosti využití dřevoplastu (WPC)

Na pohled vypadá jako dřevo, díky využití plastových materiálů je však odolnější a přináší řadu výhod. Řeč je o dřevoplastu (WPC), který se nejčastěji využívá k realizaci teras. Doma i na zahradě však lze využí...

Vrut se vám protáčí? Poradíme, jak opravit vyvrtaný otvor, který je příliš široký

Konstrukční díly mnoha kusů nábytku, doplňků a vybavení jsou spojená vruty. Ty se šroubují do předvrtaného otvoru. Může se ale stá...

5 výhod teplovodního podlahového vytápění

Topná sezóna se rozbíhá, a tak je na realizaci nového topného systému už v podstatě pozdě. Pokud ale vás rekonstrukce nebo realizace novostavby teprve čeká, budete stát před rozhodnutím, pro jaká způsob vytápěn...

Jaké jsou možnosti využití dřevoplastu (WPC)

Na pohled vypadá jako dřevo, díky využití plastových materiálů je však odolnější a přináší řadu výhod. Řeč je o dřevoplastu (WPC), který se nejčastěji využívá k realizaci teras. Doma i na zahradě však lze využí...