3 vychytávky na stěhování, které si nezapomeňte pořídit

Stěhování prověří, jak dobří organizátoři jste.
Už před stěhování musíte zařídit kupu věcí. Zrušit internet, přesměrovat dopisy, odhlásit energie... a samozřejmě objednat stěhovací firmu.
Při balení se tak může zdát, že máte vyhráno a jdete do finále. Opak je ale pravdou – praxe ukazuje, že až při vybalování věcí zjistíte, co jste udělali špatně. V tu chvíli už ale nebude cesty zpět.
Naštěstí existují vychytávky, které vás zachrání od takového chaosu. Tohle jsou 3 nejoblíbenější prověřené praxí:
1. Barevné fixy = označte krabice puntíky
Každá nepopsaná krabice na stěhování je skrytou bombou, která vás potrápí při vybalování. Jen si to představte. Krabice leží na jedné hromadě a vy před nimi marně hádáte, kam jste dali konvici a kávu, která by vám zrovna nejvíce bodla.
Možná vás napadne, že nejbezpečnější bude každou krabici popsat textem – kam patří (kuchyň) a co obsahuje (hrníčky). Jenže při hektickém balení na to nezbývá čas. Řešením jsou proto barevné puntíky.
Krabice můžete polepit barevnými samolepkami nebo označit barevnými fixy. Vybírejte ty s širokým hrotem, například značkovač Centropen Permanent 9110 nebo 8566.
Tip pro mistry organizace: opuntíkujte i místnosti. Stěhováci hned budou vědět, kam danou krabici odnést.
2. Výstražná páska = křehké věci poznáte na první pohled
Nápis POZOR KŘEHKÉ snadno přehlédnete. Obzvlášť pokud je černý a napsaný na té straně krabice, která není vidět.
Pojistkou proti těmto nedorozuměním je, zabalit všechnu citlivou elektroniku, porcelánové hrníčky po babičce a umělecké sošky do krabice, kterou na závěr zalepíte výstražnou páskou.
Výstražná páska je běžná lepicí páska, akorát je opravdu výrazná – červeno-bílá, černo-žlutá nebo dokonce červená s jasným nápisem FRAGILE/KŘEHKÉ. V prodejnách s obaly ji pořídíte zhruba za 25-35 korun.
Nebudete proto muset křehké předměty hlídat. Díky pásce nepůjdou přehlédnout.
3. Igelitový pytel na odpadky = na věci, co se jinam nevešly
Až vám dojdou krabice nebo se do nich prostě něco nevejde, zachrání vás obyčejné pytle. Hlavně ložní prádlo, deky, polštáře, bundy a ručníky... všechno velké a neforemné stačí hodit do pytle a zavázat.
Pytle si vybírejte velké alespoň 120 litrů, extra silné a nejlépe z LDPE plastu, který je odolnější proti protržení.
I tady platí – nemíchejte dohromady předměty z různých místností dohromady. I kdyby se vešly jen do jednoho pytle, vyplatí se je rozdělit. Jinak se vaše vybalování stane hledáním jehly v kupce sena.
Chcete znát další stěhovací vychytávky? Tak to se podívejte, jak ze strečové fólie vyrobit lano pro připevnění lednice ke stěnám dodávky.
Napsat komentář: 3 vychytávky na stěhování, které si nezapomeňte pořídit
RE: 3 vychytávky na stěhování, které si nezapomeňte pořídit