Drážní úřad: organizační složka státu podřízená Ministerstvu dopravy

Drážní úřad se od svého vzniku v roce 1995 zabývá železniční, tramvajovou, trolejbusovou, lanovou a speciální dráhou. Do roku 2005 se zabýval také lyžařskými vleky, ty však byly novelou ze zákona vyjmuty. Drážní úřad má za úkol udržovat a zvyšovat bezpečnost provozu jednotlivých drah. Jedná se o organizační složku státu podřízenou Ministerstvu dopravy. V současné době fungují tři území odbory nacházející se ve městech Praha, Plzeň a Olomouc.

Čím se Drážní úřad zabývá

Drážní úřad je speciálním stavebním úřadem pro stavby dráhy a na dráze. Jeho úkolem je například rozhodovat o zabezpečení přejezdu a názvu stanice, o vydání úředních povolení pro provozování dráhy, vydání osvědčení dopravce k provozování drážní dopravy či o vydání průkazů způsobilosti.

Drážní úřad dále ukládá pokuty podle stavebního zákona a zákona o drahách, vykonává státní dozor ve věcech stavebního řádu či státní dozor ve věcech drah. Činnost úřadu stanovují příslušné právní předpisy, zejména zákon o drahách a jednotlivé prováděcí vyhlášky.

Drážní úřad – od kontrolní po správní činnost

Drážní úřad zajišťuje činnost v různých oblastech. V rámci kontrolní a dozorové činnosti se stará o kontrolní prohlídky staveb i státní dozory. Provádí také schvalovací a homologační činnost, která zahrnuje například schvalování nových vozidel, modernizací a určených technických zařízení.

Dále zajišťuje ukládání a vybírání pokut, zakazování činnosti za přestupky či správní delikty, dohlíží na dodržování práv a povinností cestujících. Pracoviště ve městech Praha, Plzeň a Olomouc se věnují jednotlivým oblastem činnosti úřadu.

Finanční úřad Český Krumlov

Vyšehrad 169, 381 01 Český Krumlov
380 760 111
Finanční úřad Český Krumlov

Katastrální úřad pro Jihomoravský kraj

Moravské nám. 1/1, 60151 Brno-město
542521111
Katastrální úřad pro Jihomoravský kraj

Úřad práce Bruntál

Květná 1457/64, 792 01 Bruntál
950 106 111
Úřad práce Bruntál

JUDr. Miloslav Hauerland: Exekutorský úřad Praha 5

Zborovská 3, 150 00 Praha 5
+420 257 312 641
Možná jste se u soudu domohli svých práv, to ale neznamená, že už máte vyhráno. Pokud vám i po několika měsících či letech dluží povinná osoba vše, co vám bylo pravomocným rozsudkem přiznáno, obraťte na soudního exekutora. Exekutorský úřad Praha 5 v čele s JUDr. Miloslavem Hauerlandem je silným a stabilním partnerem, který vám pomůže domoci se svých práv. Na finančním trhu se pohybuje řadu let a s vymáháním pohledávek má bohaté zkušenosti. Domáhejte se svých práv s pomocí soudního exekutora Od roku 2001 se dle nového zákona můžete obrátit na soukromého soudního exekutora. Exekutorský úřad Praha 5 pomáhá s vymáháním dluhů zákonnou cestou. Pomůže také v případě, kdy vlastníte nemovitost, kterou by měl podle pravomocného rozsudku uživatel vyklidit a opustit, přesto ji dále využívá. Pokud využijete služeb soudního exekutora, nemusíte pátrat po tom, jakým majetkem povinná osoba disponuje. Exekutor má sám prostředky k tomu, aby zajistil a vyhodnotil veškerý majetek a následně jej zpeněžil. Exekutorský úřad Praha 5 se postará o zajištění veškerého majetku, má přístup k bankám, finančním institucím, katastru nemovitostí, může se obrátit i na policii a orgány státní správy. Exekuce je jednou z mála možností, jak získat zpět prostředky, které vám ze zákona patří. Dražby nemovitostí a dalšího majetku V případě exekuce se zajištěný majetek připraví k dražbě za účelem zpeněžení a následného předání finančních prostředků osobě, které náleží. Proto Exekutorský úřad Praha 5 pravidelně pořádá dražby nemovitostí i dalšího zajištěného majetku. Na internetových stránkách soudního exekutora se o aktuálních plánovaných dražbách dozvíte veškeré potřebné informace. Dočtete se zde také informace o postupu při řešení exekucí, stejně jako výklady zákonů, rady při využití služeb soudního exekutora či sazebníky.

6 tipů na luxusní nábytek z epoxidové pryskyřice

Mě hrozně moc pomohl tento návod na výrobu stolu z epoxidové pryskyřice. Pěkně krok za krokem, takže jsem se a...

Peřiny z umělých vláken ocení hlavně alergici

Doma jsme jednu dobu byli všichni stále nemocní, u dětí se postupně rozvíjela alergie atp, nebylo to úplně nej...

Nůž sekačky ovlivní kvalitu sečení. Víme, jak jej vybrat

Jen chci informovat, že se na trhu s noži objevil nový hráč, česká firma ABBECON. Vyrábějí nože na jakýkoliv t...

Cena plynu klesla, zaplatíte za něj letos méně? Záleží i na dodavateli

Nějak jsem si nevšiml, že by cena plynu klesala, tak možná loni v tuhle dobu ano, ale letos to naopak leze nah...

S novými službami šetří zákazníci Europe Easy Energy peníze, čas i přírodu

Svojí nabídku za dobu co je máme celkem rozšířili, není to tak dlouho co jsem s nimi k elektřině do sjednal ze...