Ivana Kotýnková Art atelier: prodejní galerie české malířky, Praha 10

Nádherné obrazy od nadané a talentované české malířky Ivany Kotýnkové jsou k vidění v prodejní galerii nacházející se v městské části Praha 10. Obrazy znázorňují vzpomínky na malířčin rodný kraj jižních Čech, ale i na jiná zajímavá místa, která během života měla možnost navštívit. Malířka je členkou profesionálního sdružení výtvarných umělců a byla zařazena do významné životopisné encyklopedie předních osobností České republiky.

Prodejní galerie nabízí skvostné obrazy ke koupi

Chcete si zpestřit stěny v pokoji nebo hledáte novou inspiraci do své ložnice, pracovny či obývacího pokoje? Prodejní galerie Praha 10 je místem, ve kterém najdete obraz, který vás zaujme na první pohled. Vybírejte z celé řady profesionálně nakreslených obrazů od české malířky, která maluje s nadšením a láskou. Její touha vyjádřit své pocity i vzpomínky je zachycena na každém kousku plátna.

Malířka nejčastěji prodává olej na plátně o různých velikostech. K dostání jsou jak díla menší velikosti 24 x 30 cm, tak i větší s rozměry 190 x 190 cm.

Obrazy zachycují vzpomínky na rodiště i významná setkání

Každý obraz, který malířka v prodejní galerii nabízí, je malovaný od srdce. Námětem jsou vzpomínky na rodný kraj jižních Čech, na další zajímavá místa i milé lidi, které během let potkala. Obrazy jsou výpovědí o vlastním pocitu o místě, okamžiku, ale hlavně jsou plné radosti. Koupit můžete nejen plátna zachycující krajinu, ale také portréty a zátiší.

Díky tomu velkému nadšení k tvorbě jsou výsledkem snažení obrazy, ze kterých srší radost, potěšení z krásy i pozitivní energie. O úspěšnosti umělkyně hovoří nejen řada prodaných obrazů, ale i spolupráce s významnými galeriemi a firmami doma i v zahraničí.

Ivana Kotýnková 

Narozena 16. listopadu 1958 v Českých Budějovicích. Po absolvování studií na Karlově Univerzitě v Praze (Právnická fakulta), pokračovala ve studiu u prof. Jiřího Beránka (Sochařský a keramický ateliér) a ve studiu figurální kresby u prof. Borise Jirků (Vysoká škola uměleckoprůmyslová Praha). 

Od roku 1995 působí jako nezávislá malířka – výtvarnice a je členkou profesionálního sdružení výtvarných umělců – Unie výtvarných umělců České republiky. 

Jméno Ivany Kotýnkové je zařazeno do významné životopisné encyklopedie předních osobností České republiky, vydávané ve Švýcarsku pod názvem: „Who is Who?"

Její díla jsou zastoupena ve významných galeriích, muzeích a firmách.

Za 25 let profesionální tvorby zrealizovala více než 80 samostatných a řadu společných
výstav doma i v zahraničí (zejména v Japonsku, USA, Francii a Dánsku).

 

THEODORIK, s.r.o.: restaurování, opravy a údržba předmětů kulturní povahy

Národní obrany 15, 160 00 Praha
+420 602 651 810
Společnost THEODORIK s.r.o. pod vedením profesionálního restaurátora a akademického malíře Jana Živného se specializuje na restaurování, opravy a údržbu předmětů kulturní povahy. Restaurátor je díky svým hlubokým znalostem výtvarného umění, technik, materiálů i praktickým zkušenostem povoláván na restaurování těch nejvýznamnějších českých památek. Má zkušenosti s restaurováním závěsných obrazů, deskových maleb, soch i plastik. Restaurátor s mnohaletými zkušenostmi Akademický malíř a restaurátor Jan Živný vystudoval v 60. letech Akademii výtvarných umění v Praze. Do roku 1976 působil na AVU jako asistent a účastnil se mnoha restaurátorských akcí u nás i v zahraničí. Díky velkému zaujetí pro restaurátorskou práci začal v 90. letech studovat na FF UK postgraduální kurs na katedře estetiky a dějin umění. Od ukončení všech studií pracuje samostatně i kolektivně na restaurátorkých pracích ve všech oborech volného umění s výjimkou architektury. Díky bohatým praktickým zkušenostem i odborným znalostem patří mezi vyhledávané restaurátory na území celé České republiky. Opravy a údržba předmětů kulturní povahy Společnost THEODORIK pod vedením zmiňovaného profesionálního restaurátora Jana Živného provádí opravy a údržbu předmětů kulturní povahy. Provádí také restaurování děl z oboru výtvarných umění, která nejsou kulturními památkami, ale jsou uložena ve sbírkách muzeí a galerií. Jan Živný restauroval mnoho závěsných obrazů, nástěnných maleb a sgrafit, grafik i plastik. Přehled mnoha referencí naleznete na internetových stránkách společnosti. Restaurátor například realizoval náročné restaurátorské práce v Klementinu či restauroval nástěnné malby v katedrále sv. Víta na Pražském hradě. Je držitelem licence Ministerstva kultury. Vlastní umělecká tvorba Jan Živný se věnuje také vlastní umělecké tvorbě, a to již od dob studií na pražské a vídeňské Akademii výtvarných umění. Zaměřuje se především na krajinomalbu a portrét. Svá díla vystavuje jak kolektivně, tak samostatně. Jan Živný je členem Unie výtvarných umělců a Asociace restaurátorů.  
Keramický ateliér U kocoura chlupatého sídlící v Brně se zabývá ruční výrobou keramiky, suvenýrů a upomínkových předmětů. Na keramickou výrobu se zaměřuje již od roku 1988. Svým zákazníkům nabízí klasickou tradiční ruční výrobu keramiky, a to s důrazem na originalitu každého vyrobeného kusu. Ať už chcete udělat radost sobě, nebo svým blízkým, z pestré nabídky rukodělných výrobků si bezpochyby vyberete. Všechny výrobky splňují předepsané normy a jsou zdravotně nezávadné. Ruční výrobky z keramiky Brněnský keramický ateliér pod vedením Ing. Miroslava Kučerky se specializuje na ruční výrobu keramických předmětů. Zákazníkům vyrobí různé upomínkové předměty, suvenýry, sportovní poháry, keramické vázy, svícny, erby, znaky a spoustu dalších. Zajišťuje také sériovou výrobu keramických předmětů, které si můžete zakoupit online z pohodlí svého domova. Prodej hotových předmětů i zakázková výroba Na internetových stránkách keramického ateliéru naleznete nabídku již hotových keramických výrobků, především ručně vyráběných zvonečků. Ateliér se však specializuje také na zakázkovou výrobu, v rámci které zhotoví upomínkové a další předměty dle přání a požadavků zákazníka. Sortiment upomínkových a propagačních předmětů vyráběných na zakázku zahrnuje například keramické korbely, hrnky s motivy obcí, zvonečky s motivy hradů a zámků či lázeňské pohárky. Vyrábí také talířky, keramicko-korkové špunty, pozzle, magnetky, klíčenky, keramické plakety a mnoho dalšího.

Laura Art – prodejna potřeb pro výtvarníky

Okružní 1194, 27101 Nové Strašecí
+420 605 800 078
Rádi malujete na plátno jen tak pro radost nebo profesionálně? Chcete si vyrobit náramek z korálků nebo hledáte kvalitní štětce? Laura Art je prodejna zaměřená na prodej potřeb pro výtvarníky a umělce. Naleznete zde nejen barvy všeho druhu, ale taktéž keramiku, sklo, textil, korálky nebo štětce a papíry. Barvy všeho druhu pro začátečníky i profesionály Barvy olejové, akrylové, akvarelové, tempery. To vše je k dostání v mnoha odstínech v prodejně Laura Art. Barvy můžete koupit jednotlivě nebo v sadě. K akrylovým barvám jsou k dispozici také přípravky pro akryl, aby bylo vaše malování dokonalé a nic vám nechybělo. Na prodejně vám pomohou vybrat ten nejlepší druh barev přímo pro vás. Pokud si nejste jisti, po čem sáhnout, nebojte se zeptat. A na co malovat? Vyberte si z řady malířských pláten různých velikostí a druhů i stojanů, ale také štětců a uměleckých skicáků. Knihy i brožury s výtvarnou tématikou Chystáte se teprve začít malovat a chcete se ponořit do světa umění naplno? Laura Art nabízí i celou řadu knih a brožur s výtvarnou tématikou. Kniha je také perfektním dárkem pro děti nebo blízké. V prodejně zakoupíte spoustu věcí, které podporují tvořivost: Textil Hedvábí Keramika Barevné papíry Korálky Drátky Gely Stuhy Balící papíry Ke koupi jsou také školní potřeby jako jsou sešity, tužky, batohy. Každý si prodejnu zamiluje díky širokému výběru a příjemnému materiálu.

6 tipů na luxusní nábytek z epoxidové pryskyřice

Mě hrozně moc pomohl tento návod na výrobu stolu z epoxidové pryskyřice. Pěkně krok za krokem, takže jsem se a...

Peřiny z umělých vláken ocení hlavně alergici

Doma jsme jednu dobu byli všichni stále nemocní, u dětí se postupně rozvíjela alergie atp, nebylo to úplně nej...

Nůž sekačky ovlivní kvalitu sečení. Víme, jak jej vybrat

Jen chci informovat, že se na trhu s noži objevil nový hráč, česká firma ABBECON. Vyrábějí nože na jakýkoliv t...

Cena plynu klesla, zaplatíte za něj letos méně? Záleží i na dodavateli

Nějak jsem si nevšiml, že by cena plynu klesala, tak možná loni v tuhle dobu ano, ale letos to naopak leze nah...

S novými službami šetří zákazníci Europe Easy Energy peníze, čas i přírodu

Svojí nabídku za dobu co je máme celkem rozšířili, není to tak dlouho co jsem s nimi k elektřině do sjednal ze...