Kominictví Aleš Jirásek: stavby a revize komínů

S příchodem zimy a začátkem topné sezóny je potřeba zkontrolovat komíny. Najít kvalitního kominíka ale není v dnešní době jednoduché. Aleš Jirásek nabízí kominické služby s dlouholetými zkušenostmi v oboru. Kominictví Štěpánovice zajistí potřebnou kontrolu, revizi nebo stavbu celého nového komína.

Renovace komínů vložkováním a frézováním

Kominík Aleš Jirásek poskytuje veškeré služby týkající se komínů v obytných domech. Čistý komín zajistí poklidnou zimu a správné vytápění. Revize jsou podstatné především pro správné odvádění škodlivých látek a zplodin. Kominictví se postará o renovaci komínů vložkováním i frézováním. Váš komín tak bude v rychlosti jako nový.

Podrobná kontrola komínu nejprve začíná prohlídkou kamerou a následným čištěním odpovídající bezpečnostním normám. V případě potřeby jsou provedeny opravy komínových těles pro správný odvod kouře. V kominictví si také můžete zakoupit nerezové komínové nástavce.

Výstavba komínů, kouřovodů a obklady krbových vložek

Pro váš dům zkušený kominík postaví zcela nový komín s keramickou nebo šamotovou vložkou. V rámci stavebních prací není problémem ani fasádní nerezový komín nebo svislé kouřovody. Kominík Aleš Jirásek provádí také jednoduché obestavby krbových vložek i dodatečné napojení sopouchu a dvířek pro lepší těsnění.

Kominictví poskytuje všem zákazníkům bezplatné odborné zaměření a konzultace v oblasti stavby a revizí komínů.

Kominictví Štěpánovice

Kominictví Praha - Uhříněves: rekonstrukce, opravy a revize komínů

U starého mlýna 317/29, 100 10 Praha - Uhříněves
+420 602 237 675
Komín představuje jednu z nejvíce teplem namáhaných částí domu. Zanedbávání pravidelného čištění může vést až k požáru celého domu. Při spalování se v komíně usazují saze, které by měl kominík odborně odstranit, aby nedošlo k jejich vznícení. Navíc legislativa v České republice nařizuje tyto kontroly povinně pro každého vlastníka spalinového komína. Kominictví Petr Jáchym a spol. v Praze - Uhříněvsi nabízí spolehlivé kominické služby. Kominictví Petr Jáchym a spol. poskytuje komínům nové vnitřní vložky Po dlouholetém topení v komíně by měl jeho majitel zvážit kompletní rekonstrukci, především z bezpečnostních důvodů. Zvláště při změně metody topení, například z topení pevnými palivy na vytápění pomocí plynu, se musí vyměnit povrch komína, aby se vznikající toxické látky mohly bezpečně odvádět. Nové materiály pomohou zlepšit izolační vlastnosti komína a zabrání takzvaným komínovým požárům. Vnitřek komína se může také opravit vyfrézováním. Revizi emisí komínů v Praze - Uhříněvsi  Vyčištění komína má vliv na množství spáleného paliva při topení. Uvolněná komínová šachta zlepšuje tah hoření a tím se snižuje spotřeba paliva. Některé vyhlášky v České republice také vyžadují, aby si majitelé komínů nechali zkontrolovat i emise, které spalováním vypouštějí do ovzduší. Bourání starých komínů včetně likvidace suti zajistí kominík v Uhříněvsi a okolí Ke snížení emisí může přispět také výstavba komína s novou palivovou cestou, která bude lépe vyhovovat novým druhům paliv. Starý komín tedy musí uvolnit místo novému a Kominictví Petr Jáchym spol. se o vše potřebné postará.

Čistění a oprava komínů od Kominictví Pokorný - Fictum, s.r.o.

Havířská 1973, 415 01 Teplice
+420 777 093 938
Specialistou na odborné čištění a revizi komínů je Kominictví Pokorný - Fictum, s.r.o. Zabývá se jejich kompletním servisem, od diagnostiky problému, až po provedení samotných oprav. Pro tyto služby používá moderní technologie. Svým zákazníkům garantuje rychlost, spolehlivost a záruku kvality. Kominictví s kompletním servisem komínů Správné a účinné čištění komínu vyžaduje specialisty. Kominictví Pokorný - Fictum, s.r.o. poskytuje kompletní odborné služby, u nichž vždy garantuje kvalitu. Provádí čištění komínů, spalinových cest a samotné revize komínů. Používá na to moderní kamerový systém. Stav komínového systému porovnává s projektovou dokumentací, aby odpovídal původnímu stavu. Odborně posuzuje, zda komín odvádí spaliny ze všech spotřebičů bezpečně ven. Komíny opravuje, a také provádí vložkování a frézování komínů pro všechny druhy paliv. Pokud si stavem svého komínu nejste jisti, kominictví provádí i průběžné prohlídky. Kominíci, kteří jsou v oboru experti Tradiční Kominictví Pokorný - Fictum, s.r.o. má v oboru téměř dvacetileté zkušenosti a své řemeslo si kominíci předávají z generace na generaci. Jsou zde pravidelně školeni a jejich činnost naplňuje všechny potřebné normy. Disponují kvalitní technikou a dobře zásobeným skladem materiálu. Na svou činnost poskytují i potvrzení o odborném provedení práce pro úřady. Teplická firma, co komín i postaví Kominictví Pokorný - Fictum, s.r.o. najdete na Havířské ulici v Teplicích. Kromě samotného servisu komínové systémy také postaví. Postarají se o nejrůznější stavby, ať už jde o rodinné domky, chaty, nebo průmyslové objekty. Nabízí šamotové i vysoce odolné nerezové komíny, které jsou vhodné pro všechny typy paliv. Pro komínové systémy má firma i svůj vlastní e-shop.

Kominické družstvo Jihlava: kompletní kominické služby

Havířská 1051/31, 586 01 Jihlava
+420 567 302 059
Kominické družstvo Jihlava provádí kompletní kominické práce především v okrese Jihlava a přilehlém okolí. Družstvo bylo založeno v roce 1991 a je členem Společenstva kominíků ČR. Firma zajistí kontrolu a čištění spalinových cest, revize, měření účinnosti spalovacích zdrojů, frézování a vložkování komínů i další související služby. Kontrola a čištění spalinových cest Ať už ve svém domě vytápíte na tuhá paliva, nebo pomocí plynu, alespoň jedno za rok máte zákonnou povinnost nechat provést kontrolu spalinových cest a jejich případné čištění. Kominické družstvo Jihlava zajišťuje odborné prohlídky komínů a postará se o jejich vyčištění s využitím moderních kominických pomůcek. Kontrola komínu slouží k posouzení stavu spalinových cest a bezpečnosti. Firma se v rámci kontroly postará o zjištění stavu použitého materiálu, vyvložkování i těsnosti a v případě problémů doporučí nejvhodnější řešení. Vložkování a frézování komínů Firma Kominické družstvo Jihlava zajišťuje svým zákazníkům profesionální kominické práce, mezi které patří i vložkování a frézování komínů. Vložkování patří mezi nejběžnější typ rekonstrukce starých komínů a spalinových cest. Firma zajistí vyvložkování jak při celkové rekonstrukci, tak jako preventivní opatření. Vložkování komínu je nezbytné zejména při nesplnění aktuálně platných norem, při prostupování dehtu přes zdivo, výměnách původních vložek či netěsnosti komínového zdiva. Kominické družstvo Jihlava provádí i frézování komínů, díky kterému se zvětší jeho průměr. Pak je možné ke komínu připojit i jiný spotřebič, než ke kterému byl původně určen, například výkonnější kotel nebo krbová kamna. Člen Společenství kominíků ČR Výběr spolehlivé kominické firmy je předpokladem pro pečlivou kontrolu a čištění spalinových cest. Kominické družstvo Jihlava je členem Společenství kominíků ČR, které sdružuje profesionály z celé republiky. Dlouhodobě usiluje o zvyšování odborné kvalifikace svých členů, proto jim zajišťuje odborná školení, kurzy a organizuje odborné zkoušky.

Kominík Velič, Horní Heřmanice

Horní Heřmanice 112, 561 33 Horní Heřmanice
+420 731 939 396
Kominík František Velič je zkušeným kominíkem, který se svému řemeslu věnuje již několik let. V oblasti Horních Heřmanic nabízí veškeré kominické služby. Kominictví Velič provede ve vašem domě profesionální kontrolu komínů, v případě potřeby i jejich frézování, vložkování i čištění. V nabídce je i měření spalin nebo konzultace.  Kominík Velič - poctivě odvedená práce I při použití nejkvalitnějšího materiálu pro váš komín se nevyhnete pravidelným kontrolám a čištěním. Kominík Velič je ve svém kominickém řemesle pravým odborníkem, který vám váš komín pečlivě zkontroluje tak, abyste měli vy i vaše rodina klidný spánek. Komín prohlédne, vyčistí a při zjištění nějakých uvázaných nedostatků provede i frézování komínu, čímž vám ušetří mnoho práce a starostí. Frézování se využívá tam, kde je potřeba zvětšit komínový průchod. Důvodů může být několik – komín má nízkou účinnost, je zadehtovaný a nelze jej vypálit nebo komínové zdivo netěsní, jak by mělo. Frézování provede kominík Velič rychle, bezpečně a profesionálně. Kominictví Horní Heřmanice – měření spalin a konzultace Kominictví Velič v Horních Heřmanicích nabízí širokou škálu kominických služeb, mezi které patří i měření spalin. Kominík změří účinnost spalování i koncentraci CO ve spalinách. Především se zahájením topné sezóny budete možná potřebovat provést revizi či kontrolu komínu. Při jakýchkoliv problémech nebo nejasnostech ohledně komínů, topení, kotlů, kamen, krbů, spalin, revizí apod. vám kominík rád poradí a pomůže, abyste měli váš domov v pořádku a bezpečí. Nejdůležitější je pro Kominictví Velič precizně odvedená práce, která zajistí domům, bytům i rodinám bezpečné topení a žití.

Jak na výběr oken

Za mě dobrých 5 typů pro někoho kdo se v oknech neorientuje. Ještě bych si dovolil podotknout, že bych si důkl...

Postavte si gabionový plot. Montáž zvládnete sami

Dobrý den,

tloušťka 30 cm by neměla být problém. Protože ale bude plot poměrně vysoký, měl byste použít st...

Postavte si gabionový plot. Montáž zvládnete sami

Chtěl bych se zeptat, jak se doporučuje tloušťka gabionového plotu?
Můžu postavět plot se skládanými gabiony ...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...