Lea Raisová: výroba a prodej historické osvětlovací techniky, Brno

Lea Raisová je uznávanou restaurátorkou s licencí Ministerstva kultury ČR. V rámci své firmy se zabývá výrobou luxusní historické a atypické osvětlovací techniky. Vyrábí a prodává lustry, lucerny, lampy a další svítidla. Má zkušenosti s výrobou různých typů svícnů – benátských, tereziánských, holandských i košových. Dlouhodobě se věnuje oblasti profesionálního restaurování svítidel.

Historie firmy sahá do 19. století

Historie firmy Historická svítidla Ley Raisové sahá až do poloviny 19. století. Tehdy ji založil v Telči Martin Ferebauer. Produkce firmy byla zaměřena zejména na lucerny a vozové lampy. Později se výroba rozšířila o mnoho dalších typů svítidel a přesídlila do Brna, kde se nachází i dnes. Od poloviny minulého století se majitelé firmy zaměřují na výzkum, restaurování a výrobu přesných kopií svítidel a starověkých šperků.

V roce 1967 vyrobili dar ministerstva kultury a ČSAV švédskému králi, v roce 1971 dar pro anglickou královnu i pro papeže. Od roku 1990 má firma licenci Ministerstva kultury ČR na uměleckořemeslná díla z kovu, která jsou kulturními památkami. Ve stejném roce obnovila činnost a navázala na tradici zakázkové výroby atypických a luxusních svítidel.

Výroba luxusních svítidel na zakázku

Firma pod vedením Ley Raisové zhotovuje všechna svítidla na zakázku přesně do daného interiéru. Jedná se o individuální výrobu, a tak je každé svítidlo dokonalým originálem. Osvětlovací tělesa navrhuje a vyrábí podle daného slohu objektu. To se týká zejména historických budov, například zámků nebo paláců. Firma dbá na to, aby byla svítila stylově čistá, a to i v případech, kdy se nejedná o přesné repliky. Lea Raisová navrhuje osvětlení také podle typu nábytku či jiných zařizovacích předmětů. Nabídka je zaměřena na náročné klienty, kteří chtějí mít originální svítidla na vysoké úrovni.

Restaurování svítidel

Lea Raisová se dlouhodobě zaměřuje na restaurování svítidel a výrobu dokonalých replik. Dle požadavku investora mohou být původní historická svítidla elektrifikována a opatřena revizní zprávou. V rámci restaurátorských služeb se postará o vypracování restauratérského záměru, provedení restauratérského průzkumu, samotné restaurování i zpracování restaurátorské zprávy.

Sika CZ, s.r.o.

Bystrcká 1132/36, 624 00 Brno
+420 546 422 432
Sika CZ, s.r.o.

HANÁK NÁBYTEK, a.s.

Komenského náměstí 363/8, 767 01 Kroměříž
420581250411
HANÁK NÁBYTEK, a.s.

ASKO - NÁBYTEK,spol.s r.o.

Nákupní 444/6, 102 00 Praha 10-Štěrboholy
420 222 810 214
ASKO - NÁBYTEK,spol.s r.o.

Oresi s.r.o.

Březí 102, 251 01 Březí
420323608004
Oresi s.r.o.

6 tipů na luxusní nábytek z epoxidové pryskyřice

Mě hrozně moc pomohl tento návod na výrobu stolu z epoxidové pryskyřice. Pěkně krok za krokem, takže jsem se a...

Peřiny z umělých vláken ocení hlavně alergici

Doma jsme jednu dobu byli všichni stále nemocní, u dětí se postupně rozvíjela alergie atp, nebylo to úplně nej...

Nůž sekačky ovlivní kvalitu sečení. Víme, jak jej vybrat

Jen chci informovat, že se na trhu s noži objevil nový hráč, česká firma ABBECON. Vyrábějí nože na jakýkoliv t...

Cena plynu klesla, zaplatíte za něj letos méně? Záleží i na dodavateli

Nějak jsem si nevšiml, že by cena plynu klesala, tak možná loni v tuhle dobu ano, ale letos to naopak leze nah...

S novými službami šetří zákazníci Europe Easy Energy peníze, čas i přírodu

Svojí nabídku za dobu co je máme celkem rozšířili, není to tak dlouho co jsem s nimi k elektřině do sjednal ze...