Dokonalá harmonie rostlin s architekturou je prvotním cílem vytvoření příjemného prostředí pro pobyt lidí. Představa zalévání pokojových rostlin se tedy může stát minulostí. Společnost Matouš Hydroponie s. r. o. připraví celý projekt hydroponického pěstování včetně osázení teplotně vhodnými rostlinami. Mezi klienty patří především kancelářské budovy, hotely, konferenční haly nebo nemocnice. Součástí nabídky služeb je také kompletní servis a péče o všechny zasazené rostliny.

Uměle vytvořené substráty dovolují pěstování rostlin na stěně

Poprvé se pěstování pokojových rostlin vertikálně na stěně objevilo ve Francii. Tento způsob je možný jen díky speciálním substrátům, které vznikají vypálením hlíny při vysokých teplotách. Rostliny se zasadí do nádob, které se vyplní keramzitem nebo zeolitem a napustí se živným roztokem. Další udržování je velmi jednoduché, jelikož vše funguje na principu samozavlažovacího systému a sledování hladiny vody. Zásobník se musí v pravidelných intervalech doplňovat kvalitním živným roztokem.

Teplota interiéru může být pro zelené stěny zásadní

Hydroponie se především hodí do interiérů, ve kterých se pohybuje velké množství lidí a dbá se na hygienu prostředí. Pro osázení jednotlivých stěn se musí volit takové rostliny, které mají jednotnou teplotu pěstování. Další důležitý prvek pro pěstování bujné a zdravé zeleně představuje světlo, které pak může společnost Matouš Hydroponie s. r. o. poskytnout umělé. Několik vkusných lamp promění nudné zákoutí s květinami v perlu celého prostoru.

Společnost Matouš Hydroponie s. r. o. poskytuje kompletní služby při stavbě i pěstování

Do hydroponické vertikální zahrady se sadí převážně zelené rostliny, avšak i jednotlivé odstíny zelené se musí umně sladit a přizpůsobit konkrétnímu prostoru. Zkušení floristé a technici ze společnosti Matouš Hydroponie s. r. o. celý projekt navrhnou, zajistí nejkvalitnější rostliny z Německa či Holandska a postarají se i o pravidelné opečovávání.