Vertikální zahrady

Zdravé, pevné, sytě zelené rostliny, které bují životem, navodí jedinečnou atmosféru v každém interiéru. Klienti, kteří do místnosti vejdou, se budou cítit příjemně i díky vůni a čerstvosti, jelikož právě zelené rostliny dodávají cirkulujícímu vzduchu svěžest. Hydroponické pěstování nevyžaduje časově náročnou úpravu, což ulehčí pracovníkům hotelů, nemocnic či jiných zařízení mnoho hodin práce. Vytvoření tohoto koutku přírody vyžaduje jen několik kroků:

  • Sjednání schůzky se specialisty ze společnosti Matouš Hydroponie s. r. o. v místě, kde se bude nacházet zamýšlená zelená stěna
  • Realizace zakázky včetně stavebních úprav při vytváření zelené stěny, zasazení vzrostlých sazenic rostlin a nainstalování zavlažování
  • Pracovníci společnosti zajistí i pravidelnou péči o vzhled celé vertikální zahrady bez starostí

Vizuální aspekt vertikálních zahrad a realizace zakázky

Součástí vytvoření vhodného návrhu vertikální zahrady je zhodnocení světelných a tepelných podmínek. Rostliny se mohou pěstovat v chladném prostředí do 10 °C, v teplejším interiéru mezi 10 °C a 17 °C nebo v teplých regulovaných prostředích s teplotou okolo 21 °C. Do projektu se také zahrnuje kvalita vody, jelikož může ovlivnit rozpustnost výživových solí pro rostliny. Při výběru konkrétních druhů rostlin na řadu přijde také estetická stránka. Výtvarný styl každé stěny vychází z přání zákazníka a charakteru prostoru. Výběr vhodných rostlin umožňuje navrhnutí čistých jednodruhových stěn či výraznějších, pestřejších kombinací.

Společnost nabízí také služby v oblasti péče o rostliny v interiéru

Pravidelnou kontrolu a péči o rostliny můžete přenechat odborníkům. Odstranění suchých či poškozených částí rostliny, její omytí a otření od prachu, postřik pro lesk listů a dle potřeby také tvarování rostliny řezem provádějí pracovníci společnosti Matouš Hydroponie s.r.o. na požádání a po domluvě se svými klienty. Konkrétní spolupráce může probíhat i prostřednictvím elektronické komunikace, a to i včetně digitálních návrhů konkrétního osázení prostoru zelení.