Nakladatelství Bor: odborná literatura i beletrie z Náchodska a Liberecka

Nakladatelství Bor vydává publikace tematicky spjaté s oblastí Náchodska a Liberecka. Nakladatelství vzniklo v roce 2000 s cílem sdružit regionální spisovatele a jejich díla přinášet čtenářům z blízkého okolí i odjinud. Svým úzkým zaměřením je jediným nakladatelstvím svého druhu. 

Vydavatelská činnost s regionální tematikou

Děje knih z nakladatelství Bor se často odehrávají v oblasti severních Čech, a tak čtenářům barvitě nabízí autentický popis kraje. Název nakladatelství odkazuje k dominantně Náchodska – hoře Bor, která celý kraj symbolicky prostupuje. 

Nakladatelství Bor sdružuje regionální spisovatele a ilustrátory v čele se zakladatelkou Evou Koudelkovou. V současnosti tematicky i autorsky pokrývá oblast od Ještědu po celé Orlické hory. 

Faktografické knihy, filozofie i lingvistické publikace

Nakladatelství pokrývá široký rozsah literatury od beletrie až po odborné a naučné publikace. Odborná produkce se dělí na tři specifické edice. Série Jazyky a texty se zabývají lingvistickou a literárněvědní problematikou, edice Res Humanae přináší čtenářům tituly s filozofickou tematikou. Silné příběhy a osudy lidí z období druhé světové války nabízí historiografická edice Balbín

Pohádky a pověsti ze severovýchodních Čech

Nakladatelství Bor vydává prózu i poezii, také pohádky a pověsti, které se vážou k regionu. Svou knihu si tak najdou všechny generace. Edice Odkaz uvádí méně známá díla autorů nebo díla zapomenutá, k poznání regionu je ideální ediční řada Domov

Autoři a ilustrátoři se vztahem k regionu přináší poutavé a čtivé příběhy přibližující život, zvyky i přírodu severovýchodních Čech. Nakladatelství Bor spolupracuje například s Jarmilou Bachmannovou, Davidem Janem Novotným nebo Bohumilem Nuskou. Své práce publikuje i majitelka a editorka Eva Koudelková, která o regionu píše od druhé poloviny 90. let.

MEGABOOKS CZ: distribuce zahraniční cizojazyčné literatury

Třebohostická 2283/2, 100 00 Praha 10
+420 272 123 190
Pokud patříte mezi čtenáře zahraniční cizojazyčné literatury, jistě znáte společnost MEGABOOKS CZ. Ta se již více než 20 let zaměřuje na dovoz a distribuci zahraničních titulů na český trh. Mezi zákazníky firmy patří nejen samotní čtenáři, ale také maloobchodní prodejny a velkoodběratelé. Společnost spolupracuje s mnoha vzdělávacími institucemi z řad univerzit, soukromých škol, jazykových škol či knihoven. Provozuje internetový obchod i řadu kamenných prodejen po celé republice. Knihy v angličtině a mnoha dalších jazycích Z portfolia nabízených zahraničních titulů společnosti MEGABOOKS CZ si vyberete, ať už hledáte knihy v angličtině, němčině, francouzštině, ruštině, španělštině či jiných světových jazycích. Společnost spolupracuje s mnoha významnými partnery, díky čemuž je schopna nabídnout co nejširší spektrum cizojazyčných knih. Spolupracuje například s britským nakladatelstvím Oxford University Press, francouzským Hachette, italským ELI, nakladatelstvím odborné literatury ELSEVIER a mnoha dalšími. Přehled všech nabízených titulů najdete na e-shopu MEGABOOKS CZ. Cizojazyčná literatura různého zaměření Společnost dováží odborné a specializované publikace, dále učebnice, metodické příručky či slovníky. V nabídce najdete společenskovědní literaturu i odborné medicínské texty. Samozřejmě nechybí pestrý výběr beletrie, biografie, literatury faktu či cizojazyčných knih pro děti. Kvalitní knihy v angličtině a dalších jazycích ve vaší knihovně rozhodně nesmí chybět. Oxford Bookshop a Librairie Francophone MEGABOOKS CZ znáte i díky síti knihkupectví Oxford Bookshop zaměřené na cizojazyčnou literaturu. Kamenné prodejny z této sítě najdete v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci, Českých Budějovicích a v Hradci Králové. Společnost provozuje také malý obchůdek Librairie Francophone s francouzskou literaturou, který se nachází v budově Francouzského institutu.
Patříte mezi vášnivé čtenáře? Pak by vaší pozornosti neměl ujít Týdeník KNIHY a internetový server denik-knihy.cz, jehož provoz zajišťuje už řadu let pan PhDr. Vladimír Sůva. Internetový Deník KNIHY přináší od roku 1991 informace o knižních novinkách a o dění v knižní kultuře v České republice i v zahraničí. Díky denně aktualizovaným informacím o trhu knih získáte dokonalý přehled. Na online magazín navazuje vydávání Týdeníku KNIHY, který si můžete objednat ve formě odběru na e-mail. Získejte přehled o dění na knižním trhu Knižní trh, ať už český, nebo zahraniční, se vyvíjí a rozrůstá rychlým tempem. Chcete mít přehled o tom, co se ve světě literatury děje a jaké nové tituly se na pultech knihkupectví objeví? Pak se staňte pravidelnými čtenáři internetového Deníku KNIHY. Portál pravidelně informuje o nově vydávaných i plánových titulech, navíc přináší recenze knih a další související informace. Deník KNIHY soustavně mapuje činnost všech českých vydavatelství. Díky tomu budete mít jistotu, že vám neunikne žádná plánovaná novinka. Knihy si objednáte přímo od distributorů a nakladatelů Deník KNIHY se snaží svým čtenářům maximálně usnadnit čtení, ale také případný nákup konkrétních titulů. Nové internetové rozhraní je uzpůsobeno tak, aby byly uvedené informace přehledné a bez problému čitelné na jakémkoliv mobilním zařízení. Informace o jednotlivých knihách jsou doplněny přímými odkazy pro nákup. Během chvilky se tak dostanete na stránky distributorů a nakladatelů a požadovaný titul si během chvilky objednáte. Staňte se čtenáři e-mailového Týdeníku KNIHY Kromě provozu internetového serveru denik-knihy.cz se PhDr. Vladimír Sůva stará také o vydávání elektronického Týdeníku KNIHY. K jeho odběru se můžete zdarma přihlásit na webu deníku. Každý týden vám pak do e-mailové schránky přijde časopis v elektronické podobě. Přečtete si v něm shrnutí novinek na knižním trhu, rozhovory se spisovateli a nakladateli, plánované knižní akce a spoustu dalšího.

6 tipů na luxusní nábytek z epoxidové pryskyřice

Mě hrozně moc pomohl tento návod na výrobu stolu z epoxidové pryskyřice. Pěkně krok za krokem, takže jsem se a...

Peřiny z umělých vláken ocení hlavně alergici

Doma jsme jednu dobu byli všichni stále nemocní, u dětí se postupně rozvíjela alergie atp, nebylo to úplně nej...

Nůž sekačky ovlivní kvalitu sečení. Víme, jak jej vybrat

Jen chci informovat, že se na trhu s noži objevil nový hráč, česká firma ABBECON. Vyrábějí nože na jakýkoliv t...

Cena plynu klesla, zaplatíte za něj letos méně? Záleží i na dodavateli

Nějak jsem si nevšiml, že by cena plynu klesala, tak možná loni v tuhle dobu ano, ale letos to naopak leze nah...

S novými službami šetří zákazníci Europe Easy Energy peníze, čas i přírodu

Svojí nabídku za dobu co je máme celkem rozšířili, není to tak dlouho co jsem s nimi k elektřině do sjednal ze...