Obec Kraselov se nachází v Jihočeském kraji v okrese Strakonice. Leží v Šumavském podhůří a pyšní se nádhernou okolní krajinou. Nejvyšším místem v okolí je Mladotický vrch vysoký přes 703 metrů. K obci náleží osady Milčice, Mladotice a Lhota u svaté Anny. I když obec nevyniká svou rozlohou ani počtem obyvatel, láká návštěvníky na řadu zajímavých míst v okolí, kvůli kterým rozhodně stojí za navštívení. 

Obec s mnohaletou historií

Historie obce Kraselov sahá až do 14. století. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1352. Český kronikář Václav Hájek z Libočan spolu s Janem Hodějovským z Hodějova však stanovili založení Kraselova už k roku 816. Podle historiků a odborníků je datace vzniku velmi pravděpodobná.

Historické památky v obci Kraselov

V obci Kraselov se nachází hned několik historických památek, které by vám při návštěvě rozhodně neměly uniknout. Nachází se zde například kostel sv. Vavřince, který má nyní podobu kříže. V kostele je pochováno 12 předků rodu Dlahoweských. Je zde také uchována památná truhla z doby Karla IV.

Další zajímavou historickou památkou je kostel sv. Anny založený v roce 1682. Na hlavním oltáři se nachází vzácná soška sv. Anny z roku 1520. V obci Kraselov se nachází také zámeček, původně tvrz. Zámeček je však v současné době zchátralý, až do roku 1990 vyl využíván jako jídelna pro zaměstnance JZD.
Zajímavá místa v okolí

Mezi oblíbené výletní místo v okolí obce Kraselov patří boží kameny u Milčic. Jedná se o mystickou skálu, ve které údajně proudí velké množství kosmické energie. Za návštěvu stojí také Mladotický vrch vysoký 703 metrů. Za dobré viditelnosti je zde výhled na čtvrtinu Čech. Vedení obce zvažuje možnost vystavení rozhledny na tomto vrchu.