Obec Ujčov se nachází v okrese Žďár nad Sázavou v kraji Vysočina. Patří mezi nejstarší obce rozmístěné podél řeky Svratky. Pyšní se bohatou historií, první písemná zmínka o obci pochází již z roku 1392. V obci Ujčov žije v současné době přibližně 500 obyvatel, kteří oceňují dobrou dopravní dostupnost, občanskou vybavenost i celou řadu kulturních a sportovních událostí. V okolí obce se nachází hned několik turisticky zajímavých míst, které rozhodně stojí za návštěvu.

Ujčov – obec s bohatou historií

Malebná vesnička Ujčov náležela s řadou dalších připojených vesnic po dlouhá léta k významnému pernštejnskému panství. Patří přitom mezi nejstarší vesnice v regionu. Usedlosti jsou volně rozmístěné a táhnou se v neuspořádaném pruhu kolem řeky Svratky v délce jednoho kilometru. Takové uspořádání souvisí s pramenem, který byl v počátcích pernštejnského rodu objeven. Obec Ujčov je také zmíněna v erbovní pověsti rodu. Pokud vás zajímá bohatá historie obce Ujčov, navštivte internetové stránky, kde se o ní dozvíte více informací.

Kulturní a sportovní život v obci

Obec Ujčov má svým obyvatelů co nabídnout i dnes. V průběhu roku se ve vesnici i okolí koná řada sportovních i kulturních událostí, které obyvatele obcí spojují a dění v obci oživují. Místní lidé si pravidelně připomínají významná výročí, pořádají dětské karnevaly, divadelní představení, tradiční masopustní slavnosti, soutěže v kopané i karetní turnaje.

Turisticky zajímavá místa v okolí obce Ujčov

Obec Ujčov je oblíbená také mezi turisty, kteří navštěvují řadu turistických památek v okolí. Nejvýraznější památkou je bezpochyby hrad Pernštejn, který se nachází jen 6 km jihozápadně od obce. Hrad samotný má opravdu zajímavou historii, pro návštěvníky jsou připraveny různé prohlídkové okruhy a akce v průběhu roku. Pokud obec Ujčov navštívíte, podívejte se také na zajímavé kapličky ve vesnici nebo navštivte státní kulturní památky – kostel sv. Václava na Dolním Čepí či pomník 2. světové války.