Polykarbonátové desky a plexisklo patří mezi oblíbené stavební materiály jak mezi kutily, tak řemeslníky a profesionálními stavebními firmami. Pavel Majerník vám dodá kvalitní desky z polykarbonátu, které vám při dodržení montážního postupu vydrží desítky let. Vynikají variabilitou a celou řadou oblastí, ve kterých mají své uplatnění.

Komůrkové polykarbonátové desky

Komůrkové (dutinkové) polykarbonátové desky mají nízkou hmotnost a vynikající tepelně-izolační vlastnosti. Kde všude najdou své uplatnění? Používají se například na výrobu skleníků či zastřešování bazénů. Jsou oblíbeným stavebním materiálem pro zastřešování pergol, zimních zahrad, teras či verand. Díky své nízké hmotnosti jsou ideálním řešením zastřešování sportovišť a stadionů.

Uplatní se také při realizaci přístřešků či zastávek MHD. Polykarbonátové desky je možné tvarovat, proto se z nich vyrábí i přístřešky obloukové. Často se s tímto materiálem setkáte i v oblasti průmyslu. Využijete je jako tepelně izolační zasklení světlíků a obvodových plášťů průmyslových objektů.

Trapézové polykarbonátové desky

Dalším oblíbeným typem krytiny z polykarbonátu jsou desky trapézové. Ty se využívají pro střechy a pláště průmyslových i zemědělských objektů. Najdete je také na zastřešeních skladových přístřešků a jsou oblíbeným řešením pro prosvětlení střech a nakládacích ramp. Jedná se o levný způsob zastřešení garážového stání.

Montáž trapézových a komůrkových desek

Při montáži komůrkových i trapézových polykarbonátových desek budete potřebovat také řadu příslušenství a spojovacího materiálu. Firma Pavla Majerníka vám dodá vše potřebné, takže montáž zvládnete bez problémů. Montáž polykarbonátových desek má svá pravidla, která je třeba dodržet. Proto na internetových stránkách firmy najdete i návody a tipy pro instalaci polykarbonátových desek, které vám pomohou v případě, pustíte-li se do montáže svépomocí.