Proč sáhnout po chytrém osvětlení? Ušetří vám peníze a zlepší spaní

img
16. 06. 2022

Každý hledá způsoby, jak svůj život udělat pohodlnější. Pro nápady naštěstí nemusíte chodit daleko. Vaše živobytí může zpříjemnit i něco tak jednoduchého jako chytré LED žárovky. Víte, jaké výhody vám jejich instalace dopřeje?

Vynález v podobě inteligentního osvětlení je na trhu už od roku 2012. Netrvalo dlouho a chytré osvětlení do domácnosti se stalo velkým trendem, který zabodoval u nás i v zahraničí. Není se čemu divit. Majitelům chytré LED žárovky přinesly báječné benefity na všech frontách – od úspory nákladů za energie přes vyšší produktivitu po lepší spaní.

5 důvodů, proč se vám vyplatí pořídit chytré osvětlení

  • Zpříjemní vám usínání i probouzení

Pokud patříte mezi spáče nebo naopak ty, kteří s usínáním bojují, pak vás chytré žárovky potěší. Udělají vše, co mohou, aby vám pobyt v peřinách co nejvíce zpříjemnili. Večer můžete nastavit postupné zhasínání, ráno zase pomalé rozsvěcování imitující východ Slunce. Váš mozek na intenzitu světla patřičně zareaguje a podpoří optimální běh spánkového cyklu. A výsledek? Budete odpočatější a zaručeně i lépe naladění.

  • Ušetří vám peníze 

LED žárovky chytrého osvětlení udělají radost také vaší peněžence. Běžným halogenovým modelům už dávno odzvonilo – jsou drahé na provoz, a ještě ke všemu neefektivní. Chytré žárovky se chlubí vysokou životností, která je 15x delší ve srovnání s klasickými žárovkami. A co víc, spotřebují asi o 80 až 90 % méně energie. Úspora elektřiny i snížení účtu za energie vás nemine.

  • Dopřeje vám komfort

Taky jste vždycky toužili ovládat domácnost jedním kliknutím na telefonu nebo přes virtuálního asistenta? S inteligentním osvětlením se vám toto přání konečně splní. Stačí světlo spárovat se svým zařízením a máte vystaráno. Představte si, že už se nebudete muset zvedat z gauče a natahovat se po vypínači nebo jít zhasnout do chodby, když omylem necháte svítit. Řekněte sami, není to skvěle?

  • Zvýší psychickou i fyzickou pohodu

Kam nechodí světlo, tam chodí lékař. Pravdou je, že správné osvětlení je klíčovým faktorem pro psychickou i fyzickou pohodu. Průzkumy ukazují, že díky dostatečnému přísunu světla lépe zvládáme každodenní povinnosti, máme více energie, lépe se soustředíme a jsme produktivnější. Dostatek světla má rovněž pozitivní vliv na náš metabolismus i imunitu.

  • Naladí vás na tu správnou vlnu

Chcete vytvořit perfektní podmínky pro romantickou večeři? Nebo navodit strašidelnou atmosféru pro sledování hororu nebo disco prostředí pro party? To všechno je s chytrými LED žárovkami možné. Pyšní se pestrou škálou barevných odstínů, které můžete ve vteřině přepnout. Díky nim svůj domov vždy naladíte na tu správnou notu.

Instalaci zvládnete levou zadní 

Zamilovali jste se do chytrých žárovek? Pořídit je můžete jak v kamenných prodejnách s osvětlením, tak na nejrůznějších e-shopech. Mimo jiné oceníte i jednoduchou instalaci, která vyžaduje jen namontování žárovky do svítidla, připojení integrovaného zdroje a propojení s aplikací ve vašem telefonu nebo s virtuálním asistentem. Je to rychlé, snadné a efektivní.

Zdroje:

https://www.cnet.com/home/energy-and-utilities/things-to-know-about-smart-lights-before-you-buy-a-boatload-of-them/Napsat komentář: Proč sáhnout po chytrém osvětlení? Ušetří vám peníze a zlepší spaní

RE: Proč sáhnout po chytrém osvětlení? Ušetří vám peníze a zlepší spaní

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.