Jste také Dobrý kontakt pro internetové uživatele?
Lisnice p
img1990

Poloha obce Líšnice

Obec Líšnice se nachází v okrese Šumperk v Olomouckém kraji. Najdete ji na úbočí Bouzovské vrchoviny v nadmořské výšce 320 metrů. V obci žije okolo 400 obyvatel, kteří si užívají poklidné a malebné prostředí vesnice. Obcí protéká potok Podhrádek, kterému se také říká Líšnička. Je zde několik kulturních památek, které stojí určitě za návštěvu. V největší blízkosti se nachází dvě města, a to Mohelnice a Loštice.

 

Obec Líšnice žije aktivním společenským životem

Obec Líšnice v okr. Šumperk skýtá domov pro přibližně 400 obyvatel, kteří se aktivně účastní společenských, kulturních či sportovních akcí.

Obec Líšnice pořádá mnoho akcí pro mladé i seniory

Více než sto let funguje v obci Sbor dobrovolných hasičů, kteří se svojí činností zapojují do společenského dění. Významných úspěchů dosahují místní hasiči také v hasičských soutěžích.

Oblíbené jsou hudební skupiny Rytmus a Variace, které vystupují na kulturních akcích. Na své si přijdou také sportovní nadšenci. V obci se konají pravidelně turnaje ve stolním tenisu. Klub stolního tenisu tu vznikl před více než deseti lety.

Obec myslí také na starší část obyvatelstva, jelikož se tu konají pravidelné schůzky Klubu seniorů, a to vždy první čtvrtek v měsíci. Senioři jezdí na společné výlety do blízkého, ale i vzdáleného okolí jako jsou Dlouhé Stráně, Paseky nebo Baťův kanál.

Obec Líšnice láká na košt slivovice i společenské plesy

Obyvatelé Líšnice v okr. Šumperk se nenudí, jelikož se tu pořád něco děje. Konají se vyhledávané společenské plesy pořádané obcí i hasičským sborem, občané se pravidelně scházejí a utužují své vztahy při sousedských posezeních, maškarních zábavách nebo při kácení máje.

Velmi oblíbený je Májový košt slivovice nebo Štěpánský košt bramborového salátu. Na Vyšehorkách je populární lampionový průvod, kterého se účastní přes 100 návštěvníků s lampiony. O Vánocích si obyvatelé užívají poklidnou atmosféru na vánočních koncertech nebo u živého betlému.