Možná jste se u soudu domohli svých práv, to ale neznamená, že už máte vyhráno. Pokud vám i po několika měsících či letech dluží povinná osoba vše, co vám bylo pravomocným rozsudkem přiznáno, obraťte na soudního exekutora. Exekutorský úřad Praha 5 v čele s JUDr. Miloslavem Hauerlandem je silným a stabilním partnerem, který vám pomůže domoci se svých práv. Na finančním trhu se pohybuje řadu let a s vymáháním pohledávek má bohaté zkušenosti.
Domáhejte se svých práv s pomocí soudního exekutora
Od roku 2001 se dle nového zákona můžete obrátit na soukromého soudního exekutora. Exekutorský úřad Praha 5 pomáhá s vymáháním dluhů zákonnou cestou. Pomůže také v případě, kdy vlastníte nemovitost, kterou by měl podle pravomocného rozsudku uživatel vyklidit a opustit, přesto ji dále využívá.
Pokud využijete služeb soudního exekutora, nemusíte pátrat po tom, jakým majetkem povinná osoba disponuje. Exekutor má sám prostředky k tomu, aby zajistil a vyhodnotil veškerý majetek a následně jej zpeněžil. Exekutorský úřad Praha 5 se postará o zajištění veškerého majetku, má přístup k bankám, finančním institucím, katastru nemovitostí, může se obrátit i na policii a orgány státní správy. Exekuce je jednou z mála možností, jak získat zpět prostředky, které vám ze zákona patří.
Dražby nemovitostí a dalšího majetku
V případě exekuce se zajištěný majetek připraví k dražbě za účelem zpeněžení a následného předání finančních prostředků osobě, které náleží. Proto Exekutorský úřad Praha 5 pravidelně pořádá dražby nemovitostí i dalšího zajištěného majetku. Na internetových stránkách soudního exekutora se o aktuálních plánovaných dražbách dozvíte veškeré potřebné informace. Dočtete se zde také informace o postupu při řešení exekucí, stejně jako výklady zákonů, rady při využití služeb soudního exekutora či sazebníky.
Drážní úřad se od svého vzniku v roce 1995 zabývá železniční, tramvajovou, trolejbusovou, lanovou a speciální dráhou. Do roku 2005 se zabýval také lyžařskými vleky, ty však byly novelou ze zákona vyjmuty. Drážní úřad má za úkol udržovat a zvyšovat bezpečnost provozu jednotlivých drah. Jedná se o organizační složku státu podřízenou Ministerstvu dopravy. V současné době fungují tři území odbory nacházející se ve městech Praha, Plzeň a Olomouc.
Čím se Drážní úřad zabývá
Drážní úřad je speciálním stavebním úřadem pro stavby dráhy a na dráze. Jeho úkolem je například rozhodovat o zabezpečení přejezdu a názvu stanice, o vydání úředních povolení pro provozování dráhy, vydání osvědčení dopravce k provozování drážní dopravy či o vydání průkazů způsobilosti.
Drážní úřad dále ukládá pokuty podle stavebního zákona a zákona o drahách, vykonává státní dozor ve věcech stavebního řádu či státní dozor ve věcech drah. Činnost úřadu stanovují příslušné právní předpisy, zejména zákon o drahách a jednotlivé prováděcí vyhlášky.
Drážní úřad – od kontrolní po správní činnost
Drážní úřad zajišťuje činnost v různých oblastech. V rámci kontrolní a dozorové činnosti se stará o kontrolní prohlídky staveb i státní dozory. Provádí také schvalovací a homologační činnost, která zahrnuje například schvalování nových vozidel, modernizací a určených technických zařízení.
Dále zajišťuje ukládání a vybírání pokut, zakazování činnosti za přestupky či správní delikty, dohlíží na dodržování práv a povinností cestujících. Pracoviště ve městech Praha, Plzeň a Olomouc se věnují jednotlivým oblastem činnosti úřadu.
Jak zařídit dětský pokoj pro prvňáčka: Inspirace a praktické tipy
Vodní sklo izoluje i chrání proti žáru
vodní sklo může pomoci s hydroizolací, ale k odstranění již vzniklých skvrn to pravděpodobně nes...
Vodní sklo izoluje i chrání proti žáru
Vybírejte okna chytře aneb co potřebujete vědět před montáží
Jak vyřešit okolí bazénu? Možností je hned několik!
Když tento náze...