Mateřská škola Trhanov, okres Domažlice

Mateřská škola Trhanov zajišťuje komplexní předškolní vzdělávání pro děti z Trhanova a okolních obcí. Spadá pod okres Domažlice a v současné době ji navštěvují i děti z Chodova, Pece pod Čerchovem a v případě volných kapacit i z jiných obcí. MŠ Trhanov je dvoutřídní a pyšní se moderním vybavením a kvalitním zázemím pro děti. O výchovu dětí se stará tým zkušených pedagogů, který klade důraz na vytváření příjemného prostředí a kvalitní předškolní vzdělávání.

MŠ Trhanov – kvalitní předškolní vzdělávání

Mateřská škola Trhanov se zaměřuje na kvalitní plnohodnotné předškolní vzdělávání pro děti z Trhanova a okolních obcí. V současné době jsou v budově školky v provozu dvě třídy. Děti mají k dispozici ložnici, sociální zařízení pro každou třídu zvlášť, dále dvě šatny. Ve školce se dále nachází kabinet, ředitelna, kuchyně, sklad a samostatná školní jídelna.

K budově MŠ Trhanov patří také velká školní zahrada, na které tráví děti při ucházejícím počasí svůj volný čas. Celá budova školky je průběžně upravována a zdobena dětskými pracemi. Vedení školky i pedagogický sbor usiluje o to, aby se ve školce líbilo jak dětem, tak jejich rodičům.

Školní jídelna i velká zahrada

Mateřská škola Trhanov disponuje veškerým potřebným vybavením. Děti mají k dispozici velkou zahradu, na které se nachází dětské hřiště, několik prolézaček, skluzavka i přístřešek. K dispozici je samozřejmě i školní jídelna, ve které je pro děti zajištěno kvalitní stravování. Na každý týden je předem sestaven jídelníček, takže děti i rodiče ví, co budou mít k obědu. V rámci celodenního stravování je pro děti zabezpečena dopolední svačina, oběd, odpolední svačina a celodenní pitný režim.