Mateřská školka Horní Cerekev: moderní školka rodinného typu s dobrou dostupností

Na okraji města Horní Cerekev se nachází budova mateřské školy, která tvoří komplex budov společně se základní školou. ZŠ a MŠ jsou od sebe odděleny školním hřištěm. Mateřská školka vyniká moderním vybavením a kvalitním zázemím pro vzdělávání předškolních dětí. Zkušení pedagogové se starají o vytvoření příjemné atmosféry a vzdělávání, které probíhá ve vnitřních i venkovních prostorách.

Mateřská školka Horní Cerekev vyniká kvalitním zázemím

Mateřská školka se nachází v moderně vybavených prostorách, které zajišťují kvalitní zázemí pro setkávání dětí a jejich výchovu a vzdělávání. V budově se nachází tři velká oddělení, každé má svou šatnu, hernu a ložnici. Lehátka se v ložnici skládají každý den, proto se může i tento prostor využít pro pohybové aktivity.

V budově se nachází samozřejmě i sociální zařízení a jídelna. Mateřská školka je dobře dostupná i pro děti ze spádových obcí. V blízkosti MŠ Horní Cerekev se nachází autobusová zastávka na znamení. Ve školce jsou v provozu tři třídy – ježečci, krtečci a koťata.

Prostorná zahrada pro venkovní aktivity

V prostorách mateřské školy Horní Cerekev se nachází i velká zahrada, která je rozčleněna na tři části. Každá část slouží jednomu oddělení. Na zahradě se nachází průlezky, skluzavky, kolotoče, houpačky, pískoviště, altánky a další zahradní vybavení.

Děti mohou trávit venkovní pobyt jak na zmiňované zahradě, tak v okolí mateřské školky. Společně s vychovatelkami děti podnikají výlety do lesů, na louky, pole či k zatopenému lomu.