MŠ Velké Poříčí: mateřská škola s krásnou zahradou na okraji obce

Mateřská škola ve Velkém Poříčí navazuje na dlouholetou tradici. V obci byla MŠ poprvé otevřena již v roce 1949, a to v krásné vile pana továrníka Krause. V průběhu let se neustále navyšovala kapacita školky, která dnes činí 95 dětí. Školka provozuje 4 třídy a standardně přijímá děti od tří let, po předchozí domluvě i děti od dvou let. MŠ Velké Poříčí má k dispozici velkou zahradu. Klade důraz na individuální přístup k dětem a budování přátelské a pohodové atmosféry.

„Hrajeme si a poznáváme svět“

Filozofií MŠ Velké Poříčí je harmonický rozvoj dítěte s mnoha osobními zážitky a prožitky. Školka rozvíjí zdravé sebevědomí dětí, podporuje samostatnost, sebejistotu a tvořivost. MŠ Velké Poříčí vzdělává děti v duchu hesla „Hrajeme si a poznáváme svět“. Každý měsíc připravuje pro děti několik tvůrčích výletů a kulturních akcí. Vybrané akce jsou pak určené i pro rodiče, kteří mohou prožívat příjemné okamžiky společně se svými dětmi.

Velká zahrada blízko lesa a luk

Nedílnou součástí mateřské školy je zahrada o rozloze přibližně 2 hektary. Na zahradě roste mnoho krásných a vzácných stromů. Školka je situovaná na kraji obce poblíž lesa a luk. Díky tomu se mohou děti snáze vzdělávat i v oblasti ekologie a vztahu k přírodě. Děti tráví spoustu času venku, kde si hrají a poznávají svět.

Nadstandardní nabídka kroužků

MŠ Velké Poříčí usiluje o rozvoj dětského talentu a zájmu. Proto nabízí dětem i řadu nadstandardních činností v podobě zájmových kroužků, které probíhají zpravidla v odpoledních hodinách. Do kroužků jsou zapisovány děti od 5 let, přednost mají starší děti. V současné době nabízí mateřská škola například kroužek angličtiny, logopedie, keramiky, dále pohybový či tvořivý kroužek. Součástí činnosti školky je také Pěvecký sboreček Poříčský Beránek.

Tato firma je označena jako dobrý kontakt

V ČEM JSME DOBŘÍ

• Mateřská škola v klidné části na okraji obce
• Kapacita školky až 95 dětí
• Pestrá nabídka zájmových kroužků
• Součástí školky je velká zahrada s krásnými stromy
• Řada kulturních akcí a výletu v průběhu celého roku