Pavel Cimburek opraví a zrenovuje váš zašlý starožitný nábytek z půdy

Pavel Cimburek se specializuje na opravy a renovace starožitného nábytku. Firma Selista vdechne vašemu nábytku nový život pro další generace. Selský, lidový nebo starožitný nábytek stačí přinést do Starého Sedliště k opravě, renovaci nebo prodeji.

Opravy i velmi poškozených kusů nábytku

Firma pro vás zrestauruje jakýkoliv nábytkový kus od skříní, komod, stolů až po staré hodiny. Oprava starožitného nábytku se může týkat i kusů, které jsou podle laického oka neopravitelné. Nebojte se přinést cokoliv, co najdete na půdě po předcích. Ze starožitného nábytku se dá snadno vyrobit originální, a hlavně kvalitní kus do moderní domácnosti. Odborníci z firmy Selista každý výrobek pečlivě posoudí, nábytek rozeberou a zhodnotí možnost opravy či renovace.

Tradiční postupy a původní materiály pro dokonalou renovaci

Při renovaci starožitného nábytku řemeslníci používají tradiční postupy i materiály, aby byla co nejvíce zachovaná autenticita a historická hodnota vašeho kusu nábytku. Veškeré opravy jsou prováděny se záměrem navrátit původní vzhled starožitnosti.

Restaurovaný nábytek je potřeba dokonale rozebrat, očistit, opravit nebo nahradit chybějící části, zpevnit uvolněnou dýhu a doplnit ji. Celý proces opravy starožitného nábytku je založený na pečlivosti starožitníků a estetickém cítění. Jemná práce pokračuje broušením a závěrečnou povrchovou úpravou podle přání zákazníka. Vždy se k opravám používají stejné druhy dřeva, jako ty původní.