Střední škola automobilní: střední vzdělání v oblasti autodopravy, Krnov

Hledáte pro své děti kvalitní střední školu s dobrým zázemím a renomé? Střední škola automobilní v Krnově nabízí velký výběr studijních oborů. Studenti zde získají rozsáhlé znalosti v různých odvětvích podle svého zaměření. Kromě technologického vybavení jim škola nabízí i různorodé projekty nebo pracovní stáže. Poskytuje jim také ubytování v Domově mládeže. Škola se pyšní i nadprůměrnou kvalitou školního stravování. Stala se vítězem soutěže O nejlepší školní oběd 2017.

Střední škola automobilní nabízí tři obory s maturitou

Mezi studijní obory, které Střední škola automobilní nabízí, patří Autotronik, Doprava a logistika a Technická administrativa. Všechny obory jsou čtyřleté a jsou zakončeny maturitní zkouškou. Škola si zakládá na předávání dovedností a znalostí, které studenti využijí v budoucím povolání nebo následném studiu. Díky tomu mají vynikající možnosti uplatnění v oboru.

Například v oboru Autotronik se vyučuje strojírenská technologie nebo technická mechanika. V oboru Doprava a logistika se studenti dozví o agrotechnologiích, technickém kreslení, elektrotechnice a využití přírodních zdrojů. V oboru Technická administrativa se naučí zase účetnictví a daně, ekonomii nebo marketing a management.

Učební obory i svářečské zkoušky

Učební obory zakončené praktickou zkouškou nabízí Střední škola automobilní hned dva. Tříletý obor Mechanik opravář motorových vozidel je určený pro absolventy základních škol. Druhý obor Mechanik opravář motorových vozidel trvá jen rok a půl. Zkrácené studium je určeno pro absolventy maturitních oborů a tříletých učebních oborů. Škola funguje také jako rekvalifikační centrum pro svářeče. Zajišťuje kurzy svařování elektrickým obloukem, svařování v ochranné atmosféře a další. Pro svářeče nabízí také doškolování.