Základní škola a mateřská škola Moutnice: důraz na kvalitní vzdělání dětí

V obci Moutnice v okrese Brno-venkov se nachází základní a mateřská škola, která zajišťuje předškolní a školní vzdělávání dětí do 5. ročníku. Jedná se o tradiční venkovské vzdělávací zařízení, které klade důraz na příjemné rodinné prostředí a kvalitu vzdělávání. Děti mají přímý kontakt s okolní přírodou, zapojují se do řady školních i mimoškolních aktivit a zajištěno mají i stravování v místní jídelně.

Kvalitní vzdělání a přímý kontakt s přírodou

Základní škola a mateřská škola Moutnice zajišťuje vzdělávání pro děti do 5. ročníku ZŠ. Vzdělávací zařízení navštěvují zejména děti z obce, kteří tak nemusí dojíždět do okolních obcí či měst. Jedná se o tradiční venkovskou školu, u které je kvalita vzdělávání na prvním místě. O to se stará zkušený tým pedagogů.

Základní škola a mateřská škola Moutnice se nachází v okolí přírody. Děti mají možnost trávit volný ča na zahradě, dětském hřišti a užívat si i různé výlety a procházky po okolí. Pobyt na čerstvém vzduchu a poznávání okolního světa obklopeného přírodou dětem velmi prospívá.

Zajištění kvalitního stravování

Děti základní a mateřské školy Moutnice mají zajištěné kvalitní stravování v jídelně. Školní jídelna je součástí budovy, takže děti nemusí přecházet jinam a jednoduše se naobědvají během polední pauzy. Pokrmy jsou vyvážené a koncipované s ohledem na pravidla zdravého stravování. Nechybí maso, ovoce, zelenina, luštěniny, ryby a další složky potravy.

Ze školky do školy

Mateřská a základní škola spolu úzce spolupracují. Děti se v mateřské škole postupně připravují na přechod do základní školy, který bývá hladký a bezproblémový. Školní jídelnu využívají jak děti ze ZŠ, tak MŠ.

Tato firma je označena jako dobrý kontakt

V ČEM JSME DOBŘÍ

  • Základní a mateřská škola venkovského typu
  • Důraz na kvalitní vzdělávání a vstřícný rodinný přístup
  • Blízký kontakt s venkovním prostředím a přírodou
  • Pestrý výběr obědů ve školní jídelně
  • Hladký přechod z mateřské školy do základní školy