Základní škola Brodek u Prostějova: kvalitní vzdělání pro děti 1. i 2. stupně ZŠ

Základní škola Brodek u Prostějova zajišťuje kvalitní základní vzdělávání pro děti od první do deváté třídy. ZŠ patří mezi tradiční vzdělávací zařízení s historií sahající až do konce 19. století. Základní škola klade důraz na budování přátelské atmosféry a na individuální přístup k žákům. O předávání vědomostí se stará tým zkušených pedagogů. ZŠ Brodek u Prostějova provozuje i školní jídelnu a školní družinu. Žáci si mohou vybrat z mnoha zájmových kroužků dle svých osobních preferencí.

ZŠ Brodek u Prostějova – škola s mnohaletou tradicí

Základní škola v Brodku u Prostějova vyniká svou bohatou historií. Původní obecná škola se nacházela v místě nynější požární zbrojnice. Už v roce 1873 byla vybudována nová školní budova. V průběhu let došlo několikrát k přestavbě budovy školy a k rozšíření o další budovy. V 50. letech došlo ke sloučení obecné a měšťanské školy. Školní družina v Brodku u Prostějova je v provozu už od poloviny 70. let.

Díky průběžným modernizacím a rekonstrukcím patří Základní škola Brodek u Prostějova k moderně vybaveným vzdělávacím zařízením. Škola úspěšně využívá specializované a jazykové učebny, pomůcky a další vybavení. Disponuje kvalitním zázemím pro výuku, odpočinek i setkávání žáků.

Provoz školní družiny a jídelny

Nedílnou součástí ZŠ Brodek u Prostějova je školní jídelna a družina. Děti si mohou vybrat z několika pokrmů, a to online prostřednictvím formuláře na internetu. Rodiče mají okamžité informace o stavu konta, vydané stravě i historii objednávek a plateb.

Školní družina je moderně vybavená a podílí se na organizaci různých aktivit. V minulosti například zorganizovala akci sázení lip, návštěvu pštrosí farmy či závody na koloběžkách. Školní družina je v provozu od pondělí do pátku od 6:45 do 7:45 a od 11:30 do 16:00 hodin.

Pestrá nabídka zájmových kroužků

Žáci ZŠ Brodek u Prostějova si mohou vybrat z mnoha zájmových kroužků, ve kterých rozvíjí své talenty a nadání. Mezi oblíbené kroužky patří například keramika, výtvarný, šachový či pěvecký kroužek, angličtina či sport.

Tato firma je označena jako dobrý kontakt

V ČEM JSME DOBŘÍ

• Kvalitní vzdělávání pro děti 1. i 2. stupně
• Škola s tradicí sahající do konce 19. století
• Pestrý výběr zájmových kroužků
• Provoz školní jídelny a školní družiny
• Organizace školních i mimoškolních akcí pro děti i rodiče