Ve městě Verneřice, ležícím na území vyhlášené CHKO České středohoří, se nachází dnes již tradiční společnost Agrokomplex, spol. s r.o. Je známá chovem a zpracováním kvalitního masa v BIO kvalitě. Historie společnosti sahá až do roku 1992, kdy ji založil pan Josef Douška se svým synem. Firma klade důraz na chov zvířat podle přísných pravidel tak, aby měly zajištěné adekvátní podmínky pro život. Díky tomu mohou být veškeré produkty dodávané v BIO kvalitě. Společnost provádí na své farmě také exkurze pro školy.

BIO chov masného skotu

V současné době chová společnost v průměru 1200 až 1300 kusů masného skotu. Reprodukce stád je zajištěna přirozenou plemenitbou. Na farmě se chovají i telata a kříženci plemen Limousin a Blond d´ Aquitain. Skot se pase od dubna až do podzimu 24 hodin denně, v zimě je pak ustájen na stelivovém nebo kombinovaném provozu. Zvířata jsou v době pastvy rozdělena podle kategorií a věkových skupin. Krmení skotu je v plné míře zajištěno z vlastních zdrojů a zahrnuje seno, senáž, šrot a GPS.

Provoz jatek a řeznictví

Součástí provozu společnosti Agrokomplex jsou také jatka, která v roce 2007 získala certifikát ekologických jatek „BIO“. Jatka slouží zejména k porážce skotu z vlastní farmy, porážet lze i zvířata z konvenčních chovů. BIO Jatka Verneřice v současné době přijímají k porážce i prasata, ovce a kozy.

Na Mírovém náměstí v centru města Verneřice se pak nachází nákupní středisko. Zde je provozována výrobna a řeznictví. V prodeji jsou různé druhy masa, hovězí maso v BIO kvalitě pochází samozřejmě z vlastní farmy. Řeznictví dále nakupuje i maso vepřové, kuřecí a krůtí, které zpracovává pro volný prodej.

Zemědělská mechanizace pro obhospodařování půdy

Veškeré pozemky farmy jsou efektivně a kvalitně obhospodařovány s využitím moderní zemědělské mechanizace. Společnost Agrokomplex má k dispozici mnoho traktorů a další techniky, kterou uskladňuje v prostorách Areálu mechanizace na okraji Verneřic. Zde se nachází také garáže, dílny, sociální zázemí, čerpací stanice a již zmiňovaná BIO jatka.