Automotoklub Holice patří v mezinárodním i celosvětovém měřítku mezi významné pořadatele motokrosových závodů. Motokrosová trať a zařízení depa byly v posledních letech rekonstruované, a tak splňují nejpřísnější podmínky pro pořádání vrcholových motokrosových závodů. Automotoklub Holice však podporuje i amatérské a hobby příznivce motokrosu.

Moderně vybavená motokrosová trať a depo

Pro jezdce je připraveno depo, které svou vybaveností a kvalitním technickým zázemím splňuje přísné požadavky a normy. Proto umožňuje i pořádání závodů, soustředění či sportovně společenských akcí. Mistrovství světa a Evropy veteránů či Mistrovství Evropy juniorů – i takové věhlasné motokrosové akce se zde konají.

Šíře a délka tratě, profil i propustnost umožňují vyniknout jak špičkovému, tak amatérskému motokrosu. Návštěvníci i samotní jezdci mají navíc možnost ubytování v nedalekém autokempu, který se nachází na hrázi rybníka v přírodním lesním prostředí.

Historie motokrosu v Poběžovické kotlině

Automotoklub Holice navazuje na tradici motokrosu v Poběžovické kotlině, která se začala psát už od 50. let minulého století. První motokrosový závod O putovní štít Komunálního podniku MNV Holice v Čechách se jel už v roce 1951. Za necelý deset let se v Holicích pořádal první mezinárodní závod, na jehož startu se objevil i legendární anglický závodník Dave Bickers a řada dalších světových špiček.

Autocamping Hluboký

Automotoklub Holice v AČR je také majitelem nedalekého Autokempu Hluboký. Ten je oblíbeným místem rekreace pro obyvatele Holic i návštěvníky. K dispozici je široké veřejnosti minigolfové hřiště, zrekonstruované hřiště na odbíjenou a nohejbal, lodičky, venkovní ping-pong i bazénem pro malé děti. V prostorách autokempu je také kavárna a restaurace.