Společnost Agro Hochstaffl patří mezi vyhlášené chovatele dostihových koní. Sklízí velké úspěchy především u nás a v Rakousku. Majitel stáje Venus pan Hochstaffl byl v minulosti opakovaně vyhlášen za nejúspěšnějšího chovatele Rakouska. Příznivci dostihových závodu stáje Venus v Mysletíně u Ledenic moc dobře znají. Právě odtud pochází řada koní, kteří jsou na významných dostihových závodech úspěšní.

Chov klusáků, hřebců, klisen a hříbat

Stáj Venus v Mysletíně u Ledenic se zaměřuje na chov klusáků, hřebců, klisen i hříbat. Na internetových stánkách společnosti Agro Hochstaffl naleznete přehledné katalogy, ve kterých jsou obsaženy kompletní informace o jednotlivých koních. Společnost zajišťuje samozřejmě i prodej koní ze zmiňovaného katalogu. Každým rokem pořádá oblíbené aukce.

Chov koní v Mysletíně je zajišťován s ohledem na co nejšetrnější přístup, kvalitní stravování i dostatek zdravého pohybu. Díky maximální pečlivosti a důrazu na správný vývoj a zdraví jsou klusáci, hřebci, klisny i hříbata v té nejlepší kondici. Stáj spolupracuje také s veterináři, chovateli a dalšími specialisty, kteří se na chovu koní podílejí.

Stáj Venus v Mysletíně – z historie

Stáj Venus v Mysletíně vlastní společnost Agro Hochstaffl pod vedením zkušeného chovatele koní pana Hochstaffla. Nachází se v Mysletíně u Ledenic v místech, kde dříve stál hospodářský dvůr z 18. století. Ten byl postaven podle projektů významného schwarzenberského stavitele Pavla Ignáce Bayera. Hospodářský dvůr v průběhu let chátral, a to do doby, kdy jej společnost Agro Hochstaffl zakoupila. Následně provedla nákladnou přestavbu areálu a na 300 hektarech půdy začala provozovat chov koní a dobytka. Dnes patří mezi nejvyhlášenější stáje pro dostihové koně u nás i v zahraničí, zejména v Rakousku.