Na jižním okraji Českého ráje se v nádherné krajině rozprostírá městečko Dolní Bousov, které leží na území okresu Mladá Boleslav. S městem se pojí bohatá historie, která je archeologicky doložena od mladší a pozdní doby kamenné i doby bronzové. Ve městě mají své kořeny mnohé významné osobnosti, zmiňme například Pavla Bobka, Sylvu Daníčkovou či Luďka Sobotku. Díky své lokalitě je město centrem turistického ruchu a vyniká i bohatým občanským, kulturním a sportovním životem.

Život v Dolním Bousově

Městečko Dolní Bousov patří mezi stále se rozvíjející obce s bohatým kulturním a společenským životem. Ve městě se pravidelně koná akce Bousovské slavnosti, během které vystupuje řada hudebních skupin a nechybí ani doprovodný program. V minulosti ve městě proběhl například Vojensko-historický den, Modelářský výstava či tradiční akce pálení čarodějnic a vánoční koncerty.

V nově rekonstruovaných prostorách nedaleko kostela sv. Kateřiny se nachází městská knihovna Dolní Bousov, kde také sídlí turistické informační centrum a galerie. K dispozici jsou sportoviště, například Sokolovna Dolní Bousov, autokrosové a motokrosové závodiště Na Rachvalách, sportovní hala, víceúčelové hřiště či fotbalový stadion. Ve městě působí také několik zájmových i sportovních spolků.

Zajímavá místa ve městě

Pokud město Dolní Bousov navštívíte, rozhodně byste si neměli nechat ujít zajímavé památky, které se zde nachází. Návštěvu města můžete zahájit v turistickém informačním centru, kde se dozvíte spoustu informací. Při procházce městem navštivte krásný barokní kostel svaté Kateřiny, zajímavou empírovou radnici, bývalou faru či mariánský sloup.

Turisticky vyhledávané cíle v okolí

Vzhledem ke své lokalitě je město Dolní Bousov ideálním výchozím bodem pro poznávání okolních měst a krásné přírody. Přibližně 5 km od obce se nachází rekreační a turistické letovisko Sobotka. Turisticky vyhledávaným cílem je také zámek Humprecht ležící na návrší zmiňovaného města Sobotka. Mezi další oblíbená místa patří například hrad Kost, zámek Staré Hrady, přírodní rezervace Prachovské skály, jinolické rybníky nebo čedičový vrch Mužský.

Informační centrum Dolní Bousov