Hledáte pro sebe nebo své nejbližší domov pro seniory, který zajistí skvělé zázemí pro důstojné stáří? Pak vás nadchne domov SEN pro SEN v obci Javorník nacházející se přibližně 20 km od Prahy po dálnici D1. Jedná se o soukromé zařízení, jehož posláním je poskytování sociálních a zdravotních služeb, stejně tak i podporování soběstačnosti uživatelů a umožnění prožití plnohodnotného života.

Pro koho je domov SEN pro SEN určený?

Soukromý domov pro seniory SEN pro SEN v obci Javorník je primárně určený pro občany ze Středočeského kraje a Prahy ve věku nad 60 let. Zařízení poskytuje odbornou pomoc a podporu seniorům, kteří nemohou dále setrvávat v domácím prostředí, a to ani za pomoci nejbližších i terénních sociálních a zdravotních služeb. SEN pro SEN poskytuje sociální služby seniorům, kteří mají z důvodu vysokého věku sníženou soběstačnost a vyžadují pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Ubytování, stravování i pečovatelské služby

Klientům, kteří využívají služeb domova SEN pro SEN, jsou zajištěné veškeré služby včetně ubytování, stravování a pečovatelské služby pod vedením zkušených sociálních pracovníků. Ubytování je poskytováno ve dvoulůžkových pokojích, které jsou umístěny v přízemí a prvním patře. Pokoje jsou kompletně zařízení včetně nábytku, jejich součástí je koupelna se sprchovým koutem a toaleta. Po dohodě s vedením si mohou klienti vybavit pokoj i vlastním nábytkem a doplňky.

K dispozici mají klienti společnou jídelnu, ve které je zajištěno stravování odpovídající věku, zásadám racionální výživy a potřebám dietního stravování. K dispozici je také společenská místnost, kuchyňka a rozlehlá zahrada. V prostorách jídelny a společenské místnosti domova SEN pro SEN se konají také různé společenské akce, hry a koncerty. V obou místnostech je televize, ve společenské místnosti pak navíc knihovna a počítače s připojením k internetu. Kuchyňku mohou senioři využívat jak k vlastní přípravě pokrmů, tak pro organizované terapeutické vaření a pečení.