Svařovací přístroje EWM patří mezi naprostou špičku ve své kategorii a jsou využívané mnoha profesionály u nás i v zahraničí. Ať už svařujete metodou MIG/MAG, WIG, nebo používáte elektrodové či plazmové svařovací přístroje, z rozsáhlého portfolia společnosti EWM si jistě vyberete.

Historie firmy sahá až do roku 1957, kdy byla založena v německém Mündersbachu panem Edmundem Szczesnym. V České republice byla EWM Hightec Welding, s.r.o. založena v roce 1994, kdy zahájila výrobu v Rumburku. V roce 2007 pak přestěhovala své sídlo do Jiříkova, kde se nyní nachází i její druhý výrobní závod. V roce 2005 byla otevřena první prodejní pobočka pro ČR.

Závod Jiříkov

V Jiříkově, který leží nedaleko u hranic s Německem, se nachází vedení společnost EWM pro ČR. Umístěné jsou zde také dvě hlavní výrobní haly a jedna hala skladovací. V tomto závodě probíhá navíjení transformátorů či kompletování kabelových svazků. Stejně tak se zde provádí samotná montáž svařovacích přístrojů, jejich měření a kontrola.

Závod Rumburk

Výrobní závod v Rumburku se od svého vzniku v roce 1996 zaměřuje na výrobu komponentů do svářecích přístrojů. Probíhá zde především výroba elektroniky pro všechny svářecí přístroje. Ta zahrnuje i automatické osazování s využitím speciálních přístrojů, ruční osazování, měření i povrchovou úpravu desek plošných spojů.

Prodejní centra Benešov u Prahy a Ostrava

Prodejní a školicí středisko v Benešově bylo otevřeno v roce 2005. Zde je realizován prodej celého portfolia našich svařovacích přístrojů včetně příslušentsví a náhradních dílů. Na této pobočce jsou zákazníkům poskytovány všechny služby včetně servisu, poradenství a zaškolení v oblasti svařování. Další prodejní středisko se stejnými kompetencemi bylo v 2012 založeno v Ostravě.