Hledáte příjemné ubytování v centru města Klatovy, které vám poskytne kvalitní zázemí při návštěvě „brány Šumavy“? Pak zavítejte do tříhvězdičkového hotelu Ennius, který se nachází poblíž náměstí ve zrekonstruované historické budově. Hotel Ennius disponuje kapacitou 60 lůžek a pyšní se i stylově řešenou restaurací, která nabízí speciality staročeské i světové kuchyně.

Hotel ve zrekonstruované historické budově

Hotel Ennius v Klatovech se nachází v citlivě zrekonstruované historické budově, která v minulosti sloužila jako měšťanské sídlo. Budova si zachovala renesanční půdorys z poloviny 16. století, který dnes slouží pro provoz hotelu s restaurací. Ubytovací zařízení je pojmenované po slavném klatovském rodákovi Šimonu Konvosovi – vladykovi Enniovi z Fenixfeldu, který dům vlastnil do roku 1579.

Ubytování ve stylově zařízených pokojích

Hotel nabízí příjemné ubytování tříhvězdičkového charakteru až pro 60 osob. Návštěvníci si mohou podle svých preferencích zvolit pokoje typu STANDARD nebo EKONOMY. Součástí ceny za ubytování je i bohatá snídaně. Hotel vítá také návštěvníky se psy. Všechny pokoje jsou vybaveny stylovým nábytkem, který navazuje na historickou podobu domu a vytváří jedinečnou atmosféru. Každý pokoj má k dispozici vlastní sociální zařízení – WC a koupelnu. V prostorách hotelu i restaurace je k dispozici bezdrátové Wi-Fi připojení. Děti do 5 let mají v hotelu ubytování zdarma, při zajištění ubytování pro větší počet osob je možné sjednat individuální skupinové slevy.

Součástí hotelu je i útulná restaurace

Nedílnou součástí hotelu Ennius v Klatovech je útulně zařízená restaurace, která taktéž navazuje na historii domu. V prostorách restaurace se nachází působivé repliky interiéru 16. století i staročeská pec. Návštěvníci si pochutnají na některém z připravovaných pokrmů staročeské i světové kuchyně. Součástí restaurace je prostorná venkovní terasa v kapacitou pro 50 hostů. Ve třetím nadzemním podlaží je katovna, která je upravená pro stolování až 30 hostů.