Ing. Miroslav Kučerka – keramický ateliér „U kocoura chlupatého“

Keramický ateliér U kocoura chlupatého sídlící v Brně se zabývá ruční výrobou keramiky, suvenýrů a upomínkových předmětů. Na keramickou výrobu se zaměřuje již od roku 1988. Svým zákazníkům nabízí klasickou tradiční ruční výrobu keramiky, a to s důrazem na originalitu každého vyrobeného kusu. Ať už chcete udělat radost sobě, nebo svým blízkým, z pestré nabídky rukodělných výrobků si bezpochyby vyberete. Všechny výrobky splňují předepsané normy a jsou zdravotně nezávadné.

Ruční výrobky z keramiky

Brněnský keramický ateliér pod vedením Ing. Miroslava Kučerky se specializuje na ruční výrobu keramických předmětů. Zákazníkům vyrobí různé upomínkové předměty, suvenýry, sportovní poháry, keramické vázy, svícny, erby, znaky a spoustu dalších. Zajišťuje také sériovou výrobu keramických předmětů, které si můžete zakoupit online z pohodlí svého domova.

Prodej hotových předmětů i zakázková výroba

Na internetových stránkách keramického ateliéru naleznete nabídku již hotových keramických výrobků, především ručně vyráběných zvonečků. Ateliér se však specializuje také na zakázkovou výrobu, v rámci které zhotoví upomínkové a další předměty dle přání a požadavků zákazníka.

Sortiment upomínkových a propagačních předmětů vyráběných na zakázku zahrnuje například keramické korbely, hrnky s motivy obcí, zvonečky s motivy hradů a zámků či lázeňské pohárky. Vyrábí také talířky, keramicko-korkové špunty, pozzle, magnetky, klíčenky, keramické plakety a mnoho dalšího.

THEODORIK, s.r.o.: restaurování, opravy a údržba předmětů kulturní povahy

Národní obrany 15, 160 00 Praha
+420 602 651 810
Společnost THEODORIK s.r.o. pod vedením profesionálního restaurátora a akademického malíře Jana Živného se specializuje na restaurování, opravy a údržbu předmětů kulturní povahy. Restaurátor je díky svým hlubokým znalostem výtvarného umění, technik, materiálů i praktickým zkušenostem povoláván na restaurování těch nejvýznamnějších českých památek. Má zkušenosti s restaurováním závěsných obrazů, deskových maleb, soch i plastik. Restaurátor s mnohaletými zkušenostmi Akademický malíř a restaurátor Jan Živný vystudoval v 60. letech Akademii výtvarných umění v Praze. Do roku 1976 působil na AVU jako asistent a účastnil se mnoha restaurátorských akcí u nás i v zahraničí. Díky velkému zaujetí pro restaurátorskou práci začal v 90. letech studovat na FF UK postgraduální kurs na katedře estetiky a dějin umění. Od ukončení všech studií pracuje samostatně i kolektivně na restaurátorkých pracích ve všech oborech volného umění s výjimkou architektury. Díky bohatým praktickým zkušenostem i odborným znalostem patří mezi vyhledávané restaurátory na území celé České republiky. Opravy a údržba předmětů kulturní povahy Společnost THEODORIK pod vedením zmiňovaného profesionálního restaurátora Jana Živného provádí opravy a údržbu předmětů kulturní povahy. Provádí také restaurování děl z oboru výtvarných umění, která nejsou kulturními památkami, ale jsou uložena ve sbírkách muzeí a galerií. Jan Živný restauroval mnoho závěsných obrazů, nástěnných maleb a sgrafit, grafik i plastik. Přehled mnoha referencí naleznete na internetových stránkách společnosti. Restaurátor například realizoval náročné restaurátorské práce v Klementinu či restauroval nástěnné malby v katedrále sv. Víta na Pražském hradě. Je držitelem licence Ministerstva kultury. Vlastní umělecká tvorba Jan Živný se věnuje také vlastní umělecké tvorbě, a to již od dob studií na pražské a vídeňské Akademii výtvarných umění. Zaměřuje se především na krajinomalbu a portrét. Svá díla vystavuje jak kolektivně, tak samostatně. Jan Živný je členem Unie výtvarných umělců a Asociace restaurátorů.  

Ivana Kotýnková Art atelier: prodejní galerie české malířky, Praha 10

V olšinách 709/45, 100 00 Praha 10
+420 737 708 288
Nádherné obrazy od nadané a talentované české malířky Ivany Kotýnkové jsou k vidění v prodejní galerii nacházející se v městské části Praha 10. Obrazy znázorňují vzpomínky na malířčin rodný kraj jižních Čech, ale i na jiná zajímavá místa, která během života měla možnost navštívit. Malířka je členkou profesionálního sdružení výtvarných umělců a byla zařazena do významné životopisné encyklopedie předních osobností České republiky. Prodejní galerie nabízí skvostné obrazy ke koupi Chcete si zpestřit stěny v pokoji nebo hledáte novou inspiraci do své ložnice, pracovny či obývacího pokoje? Prodejní galerie Praha 10 je místem, ve kterém najdete obraz, který vás zaujme na první pohled. Vybírejte z celé řady profesionálně nakreslených obrazů od české malířky, která maluje s nadšením a láskou. Její touha vyjádřit své pocity i vzpomínky je zachycena na každém kousku plátna. Malířka nejčastěji prodává olej na plátně o různých velikostech. K dostání jsou jak díla menší velikosti 24 x 30 cm, tak i větší s rozměry 190 x 190 cm. Obrazy zachycují vzpomínky na rodiště i významná setkání Každý obraz, který malířka v prodejní galerii nabízí, je malovaný od srdce. Námětem jsou vzpomínky na rodný kraj jižních Čech, na další zajímavá místa i milé lidi, které během let potkala. Obrazy jsou výpovědí o vlastním pocitu o místě, okamžiku, ale hlavně jsou plné radosti. Koupit můžete nejen plátna zachycující krajinu, ale také portréty a zátiší. Díky tomu velkému nadšení k tvorbě jsou výsledkem snažení obrazy, ze kterých srší radost, potěšení z krásy i pozitivní energie. O úspěšnosti umělkyně hovoří nejen řada prodaných obrazů, ale i spolupráce s významnými galeriemi a firmami doma i v zahraničí. Ivana Kotýnková  Narozena 16. listopadu 1958 v Českých Budějovicích. Po absolvování studií na Karlově Univerzitě v Praze (Právnická fakulta), pokračovala ve studiu u prof. Jiřího Beránka (Sochařský a keramický ateliér) a ve studiu figurální kresby u prof. Borise Jirků (Vysoká škola uměleckoprůmyslová Praha).  Od roku 1995 působí jako nezávislá malířka – výtvarnice a je členkou profesionálního sdružení výtvarných umělců – Unie výtvarných umělců České republiky.  Jméno Ivany Kotýnkové je zařazeno do významné životopisné encyklopedie předních osobností České republiky, vydávané ve Švýcarsku pod názvem: „Who is Who?" Její díla jsou zastoupena ve významných galeriích, muzeích a firmách. Za 25 let profesionální tvorby zrealizovala více než 80 samostatných a řadu společnýchvýstav doma i v zahraničí (zejména v Japonsku, USA, Francii a Dánsku).  

Lenka Kohoutová

603900724
HOBBY KOHOUT, výtvarné potřeby - je prodejna a e-shop výtvarných a kreativních potřeb a dekoračních materiálů. Provozní doba: Po − Čt: 09.30 − 12.00 13.00 − 17.00, Pá: 09.30 − 12.00 13.00 − 16.30, o víkendu možnost vyzvednutí objednávek z e-shopu po domluvě na 603 900 724. Na webu získáte podrobnější informace.

Jak na výběr oken

Za mě dobrých 5 typů pro někoho kdo se v oknech neorientuje. Ještě bych si dovolil podotknout, že bych si důkl...

Postavte si gabionový plot. Montáž zvládnete sami

Dobrý den,

tloušťka 30 cm by neměla být problém. Protože ale bude plot poměrně vysoký, měl byste použít st...

Postavte si gabionový plot. Montáž zvládnete sami

Chtěl bych se zeptat, jak se doporučuje tloušťka gabionového plotu?
Můžu postavět plot se skládanými gabiony ...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...