Při výběru zateplovacího systému je důležitá izolační schopnost, ale také zdravotní nezávadnost. Nekvalitní nebo nedostatečná tepelná izolace má velký vliv na srážení vlhkosti v bytě a následné tvoření plísní. Řešením je použití kvalitní foukané celulózové izolace, která přináší až 50% úsporu za vytápění a zlepšuje zdravotní stav obyvatel. Zdravá tepelná izolace je velmi důležitá – odstraňuje problémy s vlhkostí a plísní a zamezuje vzniku alergií, zajišťuje tepelný komfort v létě i v zimě a spoří peníze. 

Celulózová tepelná izolace – řešení proti plísni

Podle statistik Světové zdravotnické organizace se počet astmatiků a alergiků během deseti let zdvojnásobil. Velký vliv na tento závažný stav má neadekvátní prostředí, ve kterém žijeme a vyrůstáme. Největším nepřítelem zdravého dýchání je plíseň, která je způsobena nadměrnou vlhkostí v bytě. Použití kvalitní tepelné izolace vede k odstranění plísní v bytě, a tedy ke zlepšení celkového zdravotního stavu. Izolace z celulózy je prodyšná a vlhkost z domu odvětrá.

Izolace, která chrání zdraví i přírodu

Při návrhu řešení zateplení domu je důležité myslet nejen na svou peněženku, ale také zdraví své rodiny a v neposlední řadě na životní prostředí. Tepelná izolace nejen že snižuje vlhkost v bytě a řeší problém s plísní, je ale také šetrná k životnímu prostředí. Při její výrobě se spotřebovává málo energie, produkuje se nevelké množství emisí, současně jde o plně ekologicky odbouratelný materiál. Díky šetrnosti vůči zdraví a životnímu prostředí získala celulózová izolace řadu ocenění a přívlastek „zdravá" si zaslouží.

Zdravá tepelná izolace šetří energii

Tepelná izolace z celulózového vlákna je díky své prodyšnosti schopna s absorbovanou vlhkostí efektivně pracovat. Nejen, že zabraňuje srážení vlhkosti v bytě, dokáže ji také v horkých letních dnech použít ke snížení teploty. Když se voda v okolí vypařuje, snižuje se i teplota. Tepelná izolace vás v zimě zahřeje, čímž sníží náklady na vytápění, v létě vás ale naopak ochladí. Při použití zmiňované tepelné izolace budete mít v létě příjemnou teplotu i v podkroví, které se obvykle přehřívá nejrychleji.

Tepelná izolace z celulózového vlákna proto nevyniká jen z hlediska tepelné vodivosti, ale také tepelné akumulace, na kterou se mnohdy zapomíná. Celulózová izolace je vyrobena z papíru a chová se podobně jako cihla. Dokáže do sebe naakumulovat teplo nebo chlad a zajistit stabilní teplotu uvnitř domu.