Příjemný pocit pohodlí a klidného domova pomůže navodit také optimální teplota. Několik klimatizačních jednotek v bytě zajistí, abyste měli díky snadnému ovládání teplotu stále stejnou. Některé moderní technologie dovolují ovládat klimatizační jednotky z mobilů nebo tabletů, avšak nejdůležitější je efektivita a hlučnost. Většinou se klimatizace instaluje i do ložnic, ve kterých by příliš hlučná klimatizace rušila spánek klientů. 

Montáž klimatizace nebo tepelného čerpadla na míru

Klimatizační jednotka v domě nebo bytě může sloužit nejen ke chlazení, ale také k vytápění. Udržování stálé teploty v místnosti funguje na principu tepelné výměny při změně skupenství chladicí kapaliny. Klimatizace tedy sice spotřebovává elektrickou energii, ale ta primárně není tím, co pohání změnu tepoty vzduchu. Kromě regulování teploty můžete pomocí klimatizace i filtrovat čistotu vzduchu nebo ovlivňovat jeho vlhkost.

Tepelná čerpadla vzduch-voda využívají tepelné výměny z okolí

Při instalaci tepelného systému vzduch-voda už nebudete muset platit vysoké účty za plyn či se starat o dostatek dřeva nebo uhlí. Energie, kterou tepelné čerpadlo získá z venkovního tepla, se okamžitě převádí na teplo topné. Nejefektivnější a nejvýkonnější systémy dokáží v průběhu 4 let zajistit plnou návratnost. K vytápění pomocí tepelného čerpadla se nejlépe hodí podlahové topení, protože nevyžaduje takový výkon.

Technici navrhnou ideální řešení montáže klimatizace

Přímo do bytu, do kterého potřebujete nainstalovat klimatizaci či tepelné čerpadlo, přijdou technici a navrhnou energeticky úsporné řešení. Klimatizace se může skládat z několika vnitřních jednotek, a přitom mít pouze jeden venkovní přístroj. K samotné montáži mohou být nutné drobné stavební úpravy, jelikož klimatizace funguje na principu cirkulace chladicí kapaliny v měděných trubkách. Společnost Fresh air také garantuje záruční i pozáruční servis všech instalovaných přístrojů.