Historie jaroměřského letního tábora sahá až do sedmdesátých let minulého století, kdy byl postaven právě proto, aby plnil funkci dětského tábora. Na rozdíl od řady podobných objektů však tábor v Jaroměři u Kaplice slouží dětem dodnes. Objekt několik let patřil Motoru České Budějovice, v současné době jej však vlastní společnost LDT Jaroměř, s.r.o., která zázemí tábora postupně vylepšuje, aby se zde dětem líbilo a rády se do Jaroměře vracely.

Tábor v Jaroměři: zpestřete dětem letní prázdniny

Současná podoba tábora vychází z mnohaletých zkušeností organizátorů, kteří tábor pod společností LDT Jaroměř, s.r.o. provozují již od roku 1993. Cíl organizátorů je přitom každý rok stejný – zpříjemnit dětem letní prázdnin.

Tábor se nachází v lesnaté krajině jižních Čech nedaleko hranic s Rakouskem. Tábor je obklopen krásnou a neporušenou přírodou s mnoha druhy lesních zvířat a rostlin, s nimiž se děti v městském prostředí nemají šanci setkat. Přírodní atmosféru dokresluje také nedaleký rybník, který je jako stvořený pro koupání a všemožné vodní radovánky.

Na táboře v Jaroměři se děti rozhodně nenudí

Prostory tábora nabízejí nepřeberné množství zájmových i pohybových aktivit. Pro malé táborníky jsou přichystány vysoké lanové překážky či každodenní raftové výpravy na Vltavu. Součástí každého turnusu je také výlet do nedalekého Českého Krumlova, který je pro svou nezaměnitelnou atmosféru a historickou hodnotu zapsán mezi památky UNESCO.

Kvalitní táborové zázemí

Táborníci jsou ubytováni ve čtyřlůžkových chatkách či srubech, a to odděleně podle pohlaví a věku. Nejstarší chlapci ve věku od patnácti do šestnácti let nocují po dvou ve stanech s podsadou. Pro děti je připraveno stravování pětkrát denně – den začíná snídaní v podobě švédských stolů, na oběd se podává polévka a hlavní jídlo, následuje zdravá svačinka, k večeru na děti čeká teplé večeře a na závěr dne ještě sladká tečka či chléb s chutnou pomazánkou. Pitný režim je zajištěn ze dvou tanků, k nimž mají táborníci přístup během celého dne.

Na zdravotní stav dětí dohlíží dvě diplomované zdravotní sestry, které ošetřují případné drobné odřeniny a podávají jim léky, pokud je musí pravidelně užívat. Zároveň dohlížejí na alergiky či děti s jinými zdravotními problémy.