Společnost EKO PROGRAM vychází ze svých více než 25letých zkušeností s lisováním plastů a výrobou strojírenských dílů. Nástrojárna a lisovna plastů se od roku 2012 nachází v nové hale v mč. Praha 9 nedaleko Černého mostu. Hala je dostupná přibližně 5 minut od dálnic Praha – Mladá Boleslav a Praha – Hradec Králové. Nástrojárna se specializuje na výrobu lisovacích forem, měřicích přístrojů, kalibrů, upínacích nástrojů, výrobních přípravků a dalších speciálních strojních dílů podle potřeb a požadavků zákazníka.

Lisování plastů a výroba strojních dílů

Lisovna plastů a nástrojárna se věnuje výrobní činnosti za podpory vlastní konstrukční a technologické přípravy výroby. Specializuje se například na výrobu forem na vstřikování plastů, forem na tlakové lití hliníku, forem na vakuové tváření plastů, provádí také opravy těchto forem. Dále se zaměřuje na výrobu náhradních dílů, nástrojů pro tažení či ohýbání plechu či speciálních výrobních pomůcek pro obrábění.

Komplexní služby od návrhu po výrobu

Firma se sídlem v městské části Praha 9 zajišťuje komplexní služby od návrhu konstrukce nástroje přes zhotovení a odzkoušení až po samotnou výrobu dílu. EKO PROGRAM provádí optimalizace, čištění, opravy i oživování nefunkčních nástrojů. Lisovna plastů a nástrojárna vyrábí díly především pro automobilový průmysl, elektroniku, elektrotechniku a další technické oblasti.

Profesionální strojní vybavení

Preciznost vyráběných dílů je zaručena díky profesionálnímu strojnímu vybavení. Nástrojárna využívá při práci frézy, soustruhy, brusky na plochu i na kulato, vrtačky, laserové stroje, pásové pily, ultrazvukové leštičky a mnohé další. Lisovna má pak k dispozici moderní lisy, sušicí pece, roboty i barvicí a temperační zařízení.