Patříte mezi milovníky českého piva a fandíte rozmachu minipivovarů? Pak navštivte oblíbený minipivovar v Hukvaldech, který se na výrobu kvasnicového piva zaměřuje už od roku 2013. Součástí minipivovaru je hostinec U Štamgastů, kde si na poctivě připraveném pivu pochutnáte během pracovních dnů i víkendů.

Přípravě světlého, polotmavého i tmavého piva

Hukvaldské pivo se připravuje ve varně minipivovaru, kde se vyrábí světlá a černá Hukvaldská dvanáctka a polotmavá čtrnáctka. Tyto tři druhy piva jsou v hostinci U Štamgastů běžně na čepu. Při příležitosti různých výročí nabízí minipivovar i různé speciály. Pokud si chcete pořídit soudek nebo sud Hukvaldského piva do vlastního hospody nebo na doma, kontaktujte minipivovar. Rádi vám vyhoví a dodají požadované množství piva podle vašich potřeb.

Gastronomické hody v hostinci U Štamgastů

I když hostinec U Štamgastů v Hukvaldech nemá vlastní kuchyň, pravidelně se podílí na pořádání tradičních gastronomických hodů. Patří mezi ně například tvarglové, gulášové nebo fazolové hody, ke kterým minipivovar už v minulosti připravoval různé speciály. Pokud chcete mít při návštěvě minipivovaru a hostince jistotu volného stolu, můžete si vytvořit rezervaci prostřednictvím online rezervačního formuláře umístěného na webu podniku.

Příjemné vnitřní i venkovní posezení

Volné chvíle se svými přáteli můžete strávit v hostinci U Štamgastů, který disponuje kapacitou pro cca 35 hostů. Kromě výčepu se v prostoru podniku nachází i kulečník. K dispozici je také nekuřácký salonek pro posezení až 30 hostů, který můžete využít i k malým oslavám a akcím. Prostory hostince jsou dozdobeny díly akademického malíře Antonína Kroči. Během letního období je otevřené venkovní posezení za hospodou pod břízami, které se nachází u přírodního hřiště. Jistě vás potěší i venkovní výčep, díky kterému na dobře vychlazené a správně načepované pivo nebudete dlouho čekat.