MVDr. Petra Olmová: veterinární ordinace, Brno-Bohunice

Hledáte v Brně moderně vybavenou veterinární ordinaci, ve které se postarají o vaše domácí mazlíčky v rámci preventivní péče i léčby? Pak zavítejte do veterinární ordinace MVDr. Petry Olmové, která se nachází v městské části Bohunice. Veterina se vyznačuje rozsáhlou nabídkou poskytovaných služeb v oblasti prevence, diagnostiky i léčby. Nově provádí vyšetření srdce - ultrazvukové kardiologické s dopplerem. Nabízí také řadu doplňkových služeb, mezi které patří provoz prodejny se speciálním krmivem, chovatelskými potřebami, fyzioterapie, homeopatie nebo činnost psího salonu.

Svěřte svého mazlíčka do rukou zkušené veterinářky

Veterinární ordinaci v Brně-Bohunicích provozuje MVDr. Petra Olmová, která se v oboru pohybuje mnoho let. Vystudovala obor Všeobecná veterinární medicína na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně a má za sebou praxi v mnoha brněnských veterinárních ordinacích. Působila také jako veterinární lékař v tréningové centrále dostihových koní v Mladém Smolivci, absolvovala řadu odborných praxí a stáží v zahraničí a má za sebou i publikační činnost v časopisech pro chovatele. Po studiích absolvovala řadu seminářů, workshopů a kongresů. Podrobné informace o praxi MVDr. Olmové naleznete na internetových stránkách ordinace. Mimo paní doktorky Olmové, se v ordinaci setkáte s dalšími odborníky, kteří mají skvělý přístup ke všem zvířatům.

Preventivní, diagnostická i léčebná péče

Veterinární ordinace v Bohunicích poskytuje rozsáhlou škálu služeb v oblasti preventivní, diagnostické i léčebné péče pro zvířata. V rámci prevence provádí například vakcinace psů, koček a drobných savců, dále odčervení, krácení drápků, ošetření análních žláz nebo čipování a vystavení petpassu. Věnuje se mnoha oblastem diagnostiky a terapie onemocnění od endokrinologie přes dermatologii po stomatologii či urologii.

Díky modernímu vybavení je veterinární ordinace schopna provést nejrůznější vyšetření a laboratorní testování. Patří mezi ně například hematologické a biochemické vyšetření krve, stanovení hormonů a progesteronu, imunologické vyšetření, stěry, histologické vyšetření tkání a mnoho dalšího.

Další služby veterinární ordinace v Brně-Bohunicích

Cílem veterinární ordinace MVDr. Petry Olmové je poskytnout chovatelům co nejširší škálu služeb. Proto kromě prevence a léčby provozuje také prodejnu chovatelských potřeb a pomůcek, kde si zakoupí veškeré potřebné vybavení. Součástí veteriny je také psí salón, který nabízí stříhání, trimování, koupání, vysoušení i rozčesávání zplstnatělé srsti. Tyto procedury pak poskytuje nejen psům, ale také kočkám či králíkům.

Zkušená veterinářka se dlouhodobě věnuje také oblasti fyzioterapie psů. Provádí různé typy fyzioterapie, například bioterapii, magnetoterapii, hydroterapii, cvičení na gymballech či terapeutické masáže. Věnuje se také oblasti homeopatie pro zvířata, v rámci které poskytuje konzultace i pravidelné homeopatické kontroly.

Ordinační hodiny:

Pondělí až pátek: 8:00-20:00
Sobota: 8:00-10:00
Neděle: 17:00-19:00

Fytosel Jiří Sýkora: vše pro akvária a terária

Plánice 330, 340 34 Plánice
+420 603 170 413
Firma Fytosel Jiří Sýkora se specializuje na akvaristiku. V internetovém obchodě najdete vše pro akvaristiku a chov plazů v teráriích. Můžete si vybavit své akvárium včetně doplňku, krmiva pro ryby i zajistit přirozené prostředí díky rostlinám do terária či akvária. Široký výběr rostlin do akvária a terária V e-shopu si můžete vybrat z široké nabídky rostlin do akvária, které navodí přirozené prostředí pro chované ryby. Rostliny do akvária zachovají stabilní biologické rovnováhy v uzavřeném systému nádrže. Můžete si vybrat z širokého výběru malokvětek, velkolistých rostlin nebo mechových porostů. Rostliny do akvária jsou nejen estetickou záležitostí, ale jsou důležité svou produkcí chlorofylu. Nemusíte se bát ani objednávek v zimních měsících, rostliny jsou pečlivě zabaleny pro převoz v maximální kvalitě a čerstvosti. Krmení pro ryby sladkovodní i mořské Nejen prostředí je pro chování ryb důležité, ale základem je také správná strava. V nabídce firmy Fytosel je široký výběr různého krmení pro ryby. Vyberte si vhodné krmení pro sladkovodní nebo mořské ryby obohacené o potřebné živiny a vitamíny. Pro vaše pohodlí a pravidelné podávání stravy si lze zakoupit automatické krmítko, které se o ryby postará za vás. Pokud se teprve chystáte začít s akvaristikou, můžete si v internetovém obchodě Fytosel pořídit rovnou i akvárium nebo terárium. Pro správnou údržbu a fungování akvárií je v sortimentu široký výběr vzduchových motorků a membránových hlav. K udržení čistoty vody Fytosel nabízí přípravky na úpravu, testování vody nebo hnojiva. Voda by se však měla i pravidelně měnit a čistit pomocí filtrů, firma Fytosel má v sortimentu filtry pro různé velikosti akvárií dle vašich požadavků. Příslušenství pro údržbu akvárií a terárií Pro plazy můžete pořídit UV lampu, která je základní potřebou o jejich péči. Akvarijní ryby potřebují ledkové osvětlení odolné proti vodě pro udržení konstantních podmínek a životnost ryb i rostlin. Pro plazy a ryby je důležitá také správná nastavitelná teplota pro příjemné prostředí.

MVDr. Jan Vácha: veterinární ordinace, Praha 5

Werichova 1/947, 152 00 Praha 5
+420 602 124 813
Veterinární ordinace pod vedením MVDr. Jana Váchy se sídlem v městské části Praha 5 se zaměřuje na preventivní, diagnostickou i léčebnou péči o domácí zvířata. Veterinář má mnohaletou lékařskou praxi a zaměřuje se na kvalitní zdravotnickou péči o psy, kočky a další domácí zvířata. Kromě klasických vyšetření provádí i kastrace, identifikační úkony a chirurgické zákroky různého rozsahu. Chovatelům zajišťuje také poradenství a pravidelné prohlídky. Veterinární ordinace Praha 5 je vyhledávaná mezi chovateli z celé Prahy, a to především díky dobrým zkušenostem a příznivým cenám. Veterinární ordinace zajistit preventivní i léčebnou péči Veterinární ordinace Praha 5 zajišťuje klasickou veterinární péči o domácí zvířata. V rámci preventivní péče se postará o očkování, odčervení i odstraňování zubního kamene ultrazvukem. Pro psy, kočky a další zvířata provádí identifikační úkony včetně vystavení pet-pasů do zahraničí, čipování či chovatelského tetování. Kastrace a další odborné zákroky Díky odbornosti poskytuje i služby v oblasti neurologické medicíny, řeší onemocnění kůže, uší, očí, drápů a jiných oblastí interní medicíny. Po domluvě s chovatelem provede i chirurgické zákroky včetně kastrací a léčby onkologických onemocnění. V neposlední řadě poskytuje i péči v oblasti veterinární gynekologie. Provede sonografická vyšetření i vedení porodů. Chovatelské poradenství a návštěvy u chovatelů Veterinář MVDr. Jan Vácha nabízí chovatelům domácích zvířat i chovatelské poradenství. V oboru veterinárního lékařství se pohybuje řadu let a má zkušenosti také s řešením méně častých onemocnění. Chovatelům poradí s výběrem vhodného krmiva, postupem doléčení, v případě zájmu doporučí a prodá i konkrétní typy krmiv pro psy a kočky. V případě potřeby po předchozí dohodě pacienty navštíví a provede vyšetření a léčbu u nich doma.

Psí salon Happy Doggy: úprava a stříhání psů, Praha 8

Akátová 1173/2, 182 00 Praha 8
+420 732 770 556
Některá psí plemena vyžadují náročnou úpravu a pravidelné stříhání. Navštivte psí salon Happy Doggy se sídlem v městské části Praha 8, který zajistí maximální péči o vašeho psa. Kromě samotného stříhání psů dle přání a požadavků majitelů se salon zaměřuje i na trimování, depilaci ušních chloupků a další služby. Salon je členem Asociace stříhačů České republiky. Profesionální úprava a stříhání psů v Praze Hledáte v Praze psí salon, který se kromě stříhání psů zaměřuje i na další úpravy? Navštivte salon Happy Doggy, který má s profesionální péčí o psy mnohaleté zkušenosti. Salon zajišťuje stříhání psů všech plemen, a to včetně kříženců. Zajistí stříhání podle standardu, stejně tak i individuálně dle přání zákazníka. Mytí, trimování i depilace ušních chloupků Mezi nabízené služby patří časově i fyzicky náročné trimování, které spočívá v ručním vytrhávání staré srsti u drsnosrstých plemen. Firma nabízí i koupání a vysoušení. Používá při tom profesionální kosmetiku pro psy, na rozčesávání pak využívá speciální hřebeny. Koupání můžete využít i jako samostatnou službu bez dalších úprav. Mezi další nabízené úpravy patří například depilace ušních chloupků, krácení drápků či dobrušování. Úpravy psů za přítomnosti majitele Psí salon Happy Doggy v Praze 8 patří mezi jeden z mála salónů, který umožňuje přítomnost majitele u stříhání. Budete tak mít přehled o tom, jak je pejsek upravování. Díky tomu získáte možnost ovlivnit konečný střih a podívat se pod ruce profesionálům. Při návštěvě psího salonu můžete také během úprav vašeho pejska posedět u kávy nebo čaje. Psí salon Happy Doggy klade důraz na profesionální a vlídné zacházení s pejsky. Snaží se u pejsků potlačit strach ze stříhání. Veškeré úpravy provádí s klidným přístupem, bez spěchu či křiku. Psy během stříhání se neuvazují, ke každému je přistupováno individuálně. Ze psího salonu žádný pejsek neodchází bez pohlazení a pamlsku na cestu domů.

ZOO Braník: ryby a potřeby pro akvaristiku, Praha

Jiskrova 45/7, 147 00 Praha 4
+420 774 712 279
ZOO Braník pod vedením majitele Pavla Zíky patří mezi nejvyhlášenější provozovny akvaristiky v Praze. V nabídce najdete přes 400 druhů akvarijních ryb, stejně tak i akvarijní rostliny či živé krmení. K vidění je obří akvárium s dravci o objemu 2500 litrů. Pavel Zíka – odborník na akvaristiku Hlavou provozovny ZOO Braník je pan Pavel Zíka, který se akvaristikou zabývá již od svých šesti let. Na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích vystudoval obor rybářství. Doma má akvária o obsahuje kolem 4 tisíc litrů včetně výstavního 2500litrového akvária, které později přestěhoval právě do ZOO Braník. Pan Zíka se věnuje chovu běžných i raritních druhů akvarijních ryb. Je znalcem mnoha rybích druhů a expertem na výrobu a tvorbu výstavních nádrží. Své zkušenosti předává zákazníkům v rámci odborného poradenství. V ZOO Braník má na starosti péči o ryby, akvária, techniku, krmení, rozvržení nádrží i jejich zařizování. Přijďte si pro akvarijní ryby do ZOO Braník Sami patříte mezi nadšené akvaristy a rádi byste své akvárium doplnili o další druhy ryb, ať už běžných, nebo raritních? Pak navštivte ZOO Braník, kde si vyberete z nepřeberného množství druhů rybek ve skvělé kondici. Přijďte si pro krásné tetry, neonky, zubatice, parmouny, parmičky, sekavky, pancéřníčky, krunýřovce, trnovce a mnohé další druhy. Na internetových stránkách ZOO Braník najdete denně aktualizovaný seznam ryb, které jsou aktuálně k dispozici. Akvarijní rostliny, písky i živé krmení V provozovně ZOO Braník je k dispozici i další vybavení pro akvaristy, ať už jde o rostliny, písky či živé krmení. Čerstvé živé krmení je k dispozici každou středu. V nabídce jsou nitěnky, žížaly, artemie, koretry či patentky, výjimečně pak i zooplankton či roupice. Živé krmení je pěstováno průmyslově, a tedy bez kontaktu s rybami. Díky tomu nehrozí zavlečení případných onemocnění do vašeho akvária.

Jak na výběr oken

Za mě dobrých 5 typů pro někoho kdo se v oknech neorientuje. Ještě bych si dovolil podotknout, že bych si důkl...

Postavte si gabionový plot. Montáž zvládnete sami

Dobrý den,

tloušťka 30 cm by neměla být problém. Protože ale bude plot poměrně vysoký, měl byste použít st...

Postavte si gabionový plot. Montáž zvládnete sami

Chtěl bych se zeptat, jak se doporučuje tloušťka gabionového plotu?
Můžu postavět plot se skládanými gabiony ...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...