Obec Jablůnka leží na svazích západního okraje Vsetínských vrchů přibližně 12 km jižně od Valašského Meziříčí a 7 km od Vsetína. Patří mezi malebné obce v okolí krásné přírody, které vynikají i dobrou občanskou vybaveností. V průběhu roku se zde koná řada sportovních a kulturních akcí, které stojí za navštívení. V obci je také několik zajímavých památek. Narodil se zde známý akademický malíř Karel Hoffman, jehož hrob se nachází na Valašském Slavíně v Rožnově pod Radhoštěm.

Občanská vybavenost obce Jablůnka

V současnosti je v obci Jablůnka k dispozici veřejný vodovod i plynovod a kanalizace s napojením na čističku odpadních vod. V obci najdeme poštu, banku, policii, mateřskou a základní školu či veřejnou knihovnu. Nechybí zde ani zdravotnické zařízení, lékárna, domov pro osoby se zdravotním postižením, prodejny potravin a smíšeného zboží či místní pohostinství. Za účelem pořádání kulturních a sportovních akcí se využívá tělocvična, fotbalové hřiště či kulturní zařízení. V obci jsou aktivní různé spolky a organizace, například Český svaz včelařů, Český svaz žen, fotbalový klub, sdružení Jablůnka žije!, rybářský svaz, hasiči a mnohé další.

Zajímavá místa v obci a okolí

Přímo v obci Jablůnka se nachází i kulturní památka uvedená v Ústřední seznamu kulturních památek ČR, a to kříž z roku 1771. Umístěna je vedle silnice mezi Jablůnkou a Bystřičkou na vyvýšenině U kříže. Mezi další zajímavé památky obce patří evangelický kostel postavený v roce 1877. Vedle něj je uložen pomník obětem první a druhé světové války.

I v přilehlém okolí obce Jablůnka se nachází řada zajímavých míst, které stojí za navštívení. Zmiňme například arboretum v Semetíně, kde si můžete prohlédnout dřeviny a rostliny ze všech koutů světa. Nedaleko obce se nachází dřevěná rozhledna U Holáňů, která byla postavena v roce 2013. Z dalších zajímavých míst zmiňme například rozhlednu Maruška, zříceninu hradu Klenov, skalní útvar Medůvka či Valovu skálu.