Plánujete výlet po Přerovsku? Pak navštivte městečko Kokory ležící přibližně 7 km od okresního města. V obci narazíte na řadu historických památek i hezkých míst uprostřed přírody. Městečko se vyznačuje dobrou občanskou vybaveností a pyšní se bohatou historií. První písemná zmínka pochází ze 13. století. Podle dochovaných archeologických nálezů z doby bronzové je oblast Kokor nejstarším známým osídleným místem v okrese.

Poznejte dávnou historii Kokor

V průběhu staletí se mnohokrát změnili majitelé obce. Postupně ji vlastnili páni z Kokor, pak Ludanicové, jezuité, studijní fond a posléze Eichhoffové. Na základě vydaného dekretu od Ferdinanda I. byla obec v roce 1535 povýšena na městečko. Po jezuitech se zachovaly mnohé barokní památky. Chcete se o historii Kokor a jednotlivých místních památkách dozvědět více informací? Navštivte webové stránky obce.

Příznivci historických památek si přijdou na své

Obec Kokory je vyhledávaným místem turistů, kteří se zajímají o historii a navštěvují historické památky. Jezuité, kteří zde v 18. století působili, zajistili velký rozvoj městečka a zanechali za sebou řadu barokních památek. Zmiňme například kapli sv. Františka Xaverského nebo jezuitský pivovar, ve kterém se vařilo pivo až do roku 1901. Mezi starší památky pak patří kostel Nanebevzetí Panny Marie z 15. století postavený v románském slohu.

Řada zajímavých míst a památek se nachází i poblíž Kokor. Při toulkách po Přerovsku rozhodně navštivte nedaleko vzdálenou rozhlednu v Brodku u Přerova, poutní chrám Očišťování Panny Marie v Dubu nad Moravou nebo umělý vodopád v Tršicích nacházející se na přepadu pod zámeckým rybníkem.

Chatová oblast s řadou rybníků

Obec Kokory je oblíbená také mezi chataři a chalupáři, kteří sem jezdí za odpočinkem od každodenního shonu. Chatová oblast se nachází ve východní části obce v blízkosti rybníků. Tamní rybníky jsou vyhledávané také mezi rybáři. Ať už hledáte vhodné místo k rekreaci, rybaření nebo poznávání historie, v obci Kokory si přijdete na své.