Přibližně 25 km severně od města Plzeň a 12 km od lázeňského města Konstantinovy Lázně se nachází malá obec Křelovice, ve které žije v současné době přibližně 240 obyvatel. Tvoří 4 katastrální území, a to Křelovice, Mydlovary, Rozměvice a Pakoslav. Obec se pyšní bohatým občanským životem, historickými památkami, krásnou přírodou i kulturními akcemi.

Křelovice – činnost spolků a občanské vybavení

V obci Křelovice se v současné době nachází dvě restaurace, prodejna potravin a knihovna s možností přístupu k internetu. V obci sídlí pila a několik soukromých zemědělců, kteří se starají o obhospodařování půdy na svých či pronajatých pozemcích. 

O pořádání pravidelných víkendových utkání a jiných sportovních aktivit se stará fotbalový oddíl TJ Jiskra Křelovice. Na hřišti si mohou zahrát fotbal a jiné sporty děti i dospělí, během zápasů pak mohou fandit. V obci je činný také Sbor dobrovolných hasičů Křelovice, který jednak zajišťuje požární ochranu v obci a také se věnuje požárnímu sportu. Pravidelně se účastní i pohárových soutěží.

Historické památky a zajímavá místa

Pokud navštívíte obec Křelovice, věnujte pozornost několika historickým památkám. V obci se nachází například památník obětem 1. světové války a kaplička svatého Antonína Paduánského v Pakoslavi. V obci se pravidelně pořádají různé kulturní a společenské akce, například dětský den. Přehled aktuálních událostí naleznete na internetových stránkách obce.

Turistické cíle v okolí obce Křelovice

Krajské město Plzeň leží jen 25 km od obce Křelovice, stejně tak i město Stříbro, ve kterém se nachází renesanční most či radnice. V bezprostřední blízkosti vesnice pak narazíte na zříceninu gotického hradu Gutštejn, který pochází ze 14. století. Za zmínku stojí i lázeňské město Konstantinovy Lázně, které je vyhlášeným zdravotnickým zařízením při léčbě poruch kardiovaskulárního oběhu. Minerální vody z lázní přitom obsahují největší množství oxidu uhličitého ze všech pramenů v ČR.