Asi 2 kilometry od malého města Nechanice se nachází obec Kunčice, ve které žije v současné době přes 350 obyvatel. Obec je oblíbená zejména díky svému zasazení do nádherné okolní krajiny. V blízkosti obce se nachází šest rybníků. První historický záznam o obci pochází již z roku 1382. Během 15. století zde stála dřevěná tvrz, která byla obehnána místní řekou Bystřicí. Obec dnes vyniká dobrou občanskou vybaveností a bohatým kulturním a společenským životem.

Občanská vybavenost obce Kunčice

Obec Kunčice má svým obyvatelům co nabídnout i z hlediska občanské vybavenosti. Vyniká dobrou dopravní dostupností do okolních obcí a měst. Nachází se jen 15 km západně od krajského města Hradec Králové, kam mohou obyvatelé dojíždět za prací. Najdete zde také prodejnu potravin, hostinec U Havrana či fotbalové hřiště klubu SK Bystřian Kunčice.

Jako volnočasové centrum slouží nově zrekonstruovaný Betlachův statek. Centrum volného času je v současnosti významným dějištěm kulturního a společenského dění v obci. Jeho součástí je mimo jiné i rodičovské centrum, dětský klub Rosnička, klub sportovců i seniorů. V prostorách centra se také nachází obecní knihovna a internetová místnost.

Zajímavé památky v obci a okolí

obci Kunčice se nachází hned několik historických památek, které stojí za navštívení. Na místě původní tvrze dnes stojí jednopatrový barokní zámeček, va návsi se nachází kaplička pocházející z 18. století. V obci najdeme i zajímavé sochy, například barokní sochu sv. Jana Nepomuckého z roku 1830 či pískovcovou pyramidu připomínající prusko-rakouskou válku z roku 1866. V blízkosti je největší historickou památkou nádherný zámek Hrádek u Nechanic, kterému se říká také malá Hluboká. Součástí zámku je i nádherný rozlehlý park, v jehož prostředí je otevřeno 9jamkové golfové hřiště.