Malebná obec Lampertice se rozkládá v okrese Trutnov v podhůří Krkonošských hor a krásy obce i okolí si tu užívá po celý rok přes 370 obyvatel. Na katastru obce se rozkládá zaniklý uhelný důl Jan Šverma, který byl prohlášen za kulturní památku. Obcí prochází cyklotrasa a pro sportovce je k dispozici moderní hřiště i tělocvična. Nechybí tu ani domov pro seniory, prodejna potravin nebo knihovna. Okolí vesnice nabízí vyžití pro rodiny i zamilované páry. Především v zimě je nedaleko obce možnost navštívit oblíbená lyžařská střediska Špindlerův mlýn a Mladé Buky.

Obec Lampertice nabízí kulturní památku i krásnou přírodu

Vesnice se rozprostírá asi 15 km od okresního města Trutnov a podle pověsti byla založena již v roce 1006. První písemná zmínka však pochází až z počátku 16. století. Přímo nad obcí se tyčí haldy dnes již uzavřeného kamenouhelného dolu Jan Šverma. Na území obce byly tyto doly otevřeny v roce 1796 kutnohorskými havíři, dnes je však důl prohlášen za kulturní památku, která rozhodně stojí za návštěvu.

Obec Lampertice se rozprostírá v centru krásné a magické přírody Krkonoš. Čistý vzduch nabízí možnost vycházek do okolních lesů na nedaleké Vraní hory, Rýchory nebo do národního parku Krkonoše. Nádherné okolí láká stále více návštěvníků, kteří mohou objevovat krásu přírody i ze sedla kola díky mnohým cyklotrasám.

Pro zimní i letní dovolenou

4 km od obce Lampertice se nachází sjezdovka do Prkenného dolu, kousek dále jsou ještě lyžařská střediska Jánské lázně, Špindlerův Mlýn nebo Mladé Buky.

Ovšem i v létě je okolí připraveno k prozkoumání. S rodinou, přáteli nebo partnerem si můžete udělat hezký výlet na nejvyšší horu ČR nebo do skalního města Adršpašských skal. Za návštěvu stojí také Aquapark Špindl, Přehrada Labská nebo ZOO Dvůr Králové nad Labem. Milovníci historie mohou navštívit Zámek Adršpach, Hrad Pecka nebo Archeopark Všestary.