Přímo v obci Lodín naleznete množství různorodých služeb. Navštívit můžete například obecní knihovnu a zpříjemnit si volný čas se zajímavou knihou. Má zde sídlo hned několik řemeslných firem a podnikatelů, kteří nabízí široké spektrum služeb. Od zámečnických a truhlářských prací přes autoklempířství a autolakovnu až po kosmetický salon a dámské i pánské kadeřnictví. Samozřejmostí je místní hostinec, kde můžete ochutnat tradiční českou kuchyni nebo jen tak posedět s přáteli u poctivého čepovaného piva. V obci se také pravidelně pořádají různé sezonní akce jako například tradiční vyřezávání dýní či speciální vánoční dílna pro malé i velké.

Nenechte si ujít zajímavá výletní místa v okolí

V nedalekém Chlumci nad Cidlinou můžete navštívit muzeum četnické stanice, které kromě muzejní sbírky originálních četnických uniforem či zbraní nabízí také prohlídku původní prvorepublikové četnické kasárny a kanceláře. V blízkosti obce Lužen nad Cidlinou se nachází stylový Barešův ranč, jehož součástí je také rybník Jaroušek, ustájení koní a poníků či výběh zvěře, kde potkáte třeba bizony či muflony. Nevšední zážitek představuje návštěva Třebechovického Proboštova mechanického betlému, který je jako jediný betlém v České republice prohlášený za kulturní památku.

V Hradci Králové byste neměli minout Galerii moderního umění, kde v rámci stálé expozice nahlédnete do vývoje českého moderního umění od přelomu 19. a 20. století až do současnosti. Dále ve městě najdete také hvězdárnu a planetárium, které se nacházejí na hřebenu mezi Zámečkem a Novým Hradcem Králové. Z bohatého a pravidelného programu si vyberou nejen příznivci noční oblohy.