Ovocná a okrasná školka Příbor se specializuje na prodej a pěstování okrasných i ovocných rostlin. Široký sortiment zahrnuje listnaté i jehličnaté stromky, trvalky, popínavé i vodní rostliny. Během roku je navíc obměňována sezónní nabídka zboží. Pro zahradníky je v posledních letech rozšiřován kompletní sortiment školkařského materiálu pro vlastní pěstování a potřeby

Česká pěstírna s tradicí vývozu i do zahraničí

Historie Ovocné a okrasné školy Příbor sahá až do počátku 20. století, kdy poskytovala vzdělání rolníkům. V průběhu let si školka vypracovala vyhlášenou kvalitu, díky níž se pěstitelské výrobky začaly vyvážet i do zahraničí. Část produkce se dodnes vyváží zejména do Německa, Rakouska, Holandska, Itálie nebo Finska.

Ovocné stromy, jehličnany i růže mnoha druhů

V sortimentu si zákazníci mohou vybrat z velké množství odrůd listnatých i jehličnatých stromů a keřů. V nabídce ovocných stromků jsou různé druhy jabloní, meruněk, třešní, slivoní nebo například ořešák vlašský a kanadské borůvky. Kromě stromků je k prodeji velký výběr azalek, rododendronů a růží popínavých i velkokvětých. Pokud v nabídce nenajdete požadovanou rostlinu či velikost, lze ji objednat dle vašeho přání.

Doplňkový prodej nářadí pro zahradníky

Veškerý sortiment Ovocné a okrasné školy Příbor je jak pro drobné odběratele, tak pro velkoobchody. Pro zahradníky je na prodejně k dispozici veškerý doplňkový prodej. Zahradnické potřeby na ochranu rostlin, substráty, hnojiva i přípravky pro vylepšení půdních vlastností pomohou ke krásné zahradě nebo okrasného pozemku. Zákazníky jsou i firmy ozeleňující své podniky nebo obecní úřady.

Rostliny a stromky pěstuje ovocná a okrasná školka přímo na místě nebo dováží od ostatních českých školek do Příboru. Všechny rostliny jsou tak jednoduše k dispozici na jednom místě s krátkou dodací lhůtou. Chybějící odrůdy se dováží výhradně ze severního Německa, kde jsou naprosto srovnatelné klimatické podmínky a odpovídající kvalita.

Ovocná a okrasná školka Příbor je otevřená pro zákazníky každý všední den od 7:00 do 16:30, v sobotu od 7:00 do 11:30.