Slévárna PŘESNÉ ODLITKY s.r.o. se specializuje na výrobu odlitků metodou vytavitelného modelu do předehřátých keramických skořepinových forem. Jedná se o soukromou firmu s 30 zaměstnanci, která každoročně vyprodukuje kolem 70 tun odlitků. Ty jsou vyváženy zákazníkům z ČR, ale také zahraničí. V současné době má slévárna přes 250 odběratelů. Firmu založili Antonín Dědek a syn Silvestr Dědek na základě nedostatku výrobců kusových odlitků nebo malých sérií. Vzhledem k rozrůstajícímu se objemu zakázek vznikla v roce 1997 společnost PŘESNÉ ODLITKY i nová výrobní hala v Popovicích.

Výroba a prodej odlitků metodou ztraceného vosku

Slévárna v Popovicích využívá při výrobě odlitků moderní metodu ztraceného vosku. Podle přání a požadavků zákazníků zajistí výrobu z oceli (nelegované, legované, austenitické ad.), stejně tak i ze slitin hliníku a mědi.

Kromě samotného zhotovení odlitku se postará o zajištění výroby formy. Je schopna zajistit kompletní návrh a výrobu nové formy, stejně tak i úpravy nebo opravy stávajících forem. Odlitky vynikají svou přesností. Toho firma dosahuje i využitím moderních zařízení a technologií, mezi které patří například tvrdoměr na kontrolu tvrdosti nebo spektrometr SPECTROMAXx pro chemickou analýzu každé tavby.

Tepelné zpracování a tryskání odlitků

Slévárna s výrobnou v Popovicích zajišťuje zákazníkům řadu dalších služeb. Patří mezi ně zejména tepelné zpracování odlitků. Postará se o žíhání naměkko, žíhání na odstranění pnutí i rekrystalizační žíhání. Dále provádí tryskání odlitků, a to ocelovým, nerezovým i korundovým abrazivem.

Hledáte spolehlivého výrobce odlitků, který se postará o kompletní výrobu i následné opracování? Díky moderní metodě a špičkovým zařízením jsou odlitky velmi přesné a vynikají svými vlastnostmi. Také proto si získaly oblibu desítek odběratelů z různých oborů. Obraťte se na společnost PŘESNÉ ODLITKY s.r.o. a využijte profesionálních služeb i vy.