Hledáte profesionální sklenářství, které vyniká moderním technologickým zázemím a vyhoví i vašim náročným požadavkům? Obraťte se na firmu Sklenářství Jan Hajný, která se téměř 30 let věnuje sklenářskému řemeslu. Sídlí v Benátkách nad Jizerou a své služby poskytuje především zákazníkům z Nymburku, Prahy a širokého okolí. Sklenářství vyrábí izolační skla, provádí opracování plochých skel, rámování obrazů či pasparty.

Výroba izolačních skel

Jednou z činností, kterým se sklenářství zabývá, je výroba kvalitních izolačních skel pro výplňové otvory. Izolační sklo je výrobek složený ze dvou nebo více tabulí skla, mezi kterými je hermeticky utěsněný meziprostor vyplněný vzduchem nebo jiným plynem. Kromě standardních izolačních skel, které se vyrábí z bezbarvého skla float, vzorového skla nebo skla s drátěnou vložkou, nabízí sklenářství i další typy skel. V případě zájmu zajistí výrobu izolačních skel se zvýšenou tepelnou izolací či protisluneční ochranou. Dále nabízí zvukově izolační skla či bezpečnostní izolační skla.

Opracování skla na moderním stroji

Sklenářství Jan Hajný disponuje moderním strojem od renomované firmy Schiatti, na kterém provádí opracování skla. Zajistí broušení a leštění hran skla, pískování, vrtání otvorů (4 až 180 mm) či výrobu fazet. Zabývá se také zušlechťováním skla tvrzením (kalením). Tvrzené sklo je odolné vůči teplotním změnám, úderům, má větší pevnost v ohybu. Proto může být využito i jako konstrukční prvek. Při rozbití se celá tabule roztříští na krychličky, které z větší části nemají ostré okraje a nejsou navzájem spojeny. Díky této vlastnosti se ve velké míře předchází riziku zranění.

Výroba sprchových koutů a dalších skleněných výrobků

Cílem firmy Sklenářství Jan Hajný je poskytnout co nejširší nabídku služeb, která vyhoví požadavkům všech zákazníků. Sklenářství se tak zabývá mimo jiné i výrobou sprchových koutů, skleněných obkladů kuchyní, celoskleněných stěn a dveří nebo lepením akvárií terárií a vitrín. Zajišťuje výrobu vitráží, rámování obrazů a pasparty.