Firma HELUZ se zabývá výrobou špičkových cihel od roku 1876. Toho roku postavil jistý Jan Řehoř v Dolním Bukovsku první žárovou pec, ve které vypálil první cihly. Od té doby přispěla firma svými výrobky ke stavbě celé řady domů, v nichž se po generace spokojeně bydlí. Díky odolnosti totiž vydrží cihly značky HELUZ mnoho desítek let.

Tradiční rodinnou výrobu nezlikvidoval ani nástup komunistů, kteří podnik roku 1950 zestátnili. Potomci zakladatelů se nevzdali a po revoluci se jim podařilo získat firmu zpět do svých rukou. Vedení následně svěřili svému zeti Vladimíru Heluzovi, pod jehož dohledem prošel podnik prudkým rozvojem. Díky tomuto nebývalému úspěchu se firma rozšířila o dva závody v Hevlíně a Libochovicích.

Firma HELUZ se dlouhodobě udržuje na špičce v konkurenci řady nadnárodních společností. Vybudování přední pozice však nespočívá pouze v nakupování nejmodernějších technologií a rozšiřování výroby. Zásadním aspektem je skvělý tým, jehož členové prací ve stavebním průmyslu žijí. Díky tomu je HELUZ mnohem více rodinou než obyčejným pracovištěm.

Kvalita cihel značky HELUZ potvrzuje rčení o zlatých českých ručičkách

Dobře vypálená cihla je tvrdá jako kámen a zároveň prodyšná a opracovaná do sebemenších detailů. Cihly značky HELUZ v horkých letních dnech příjemně chladí, v zimě naopak spolehlivě zadržují teplo. HELUZ v současnosti patří mezi tři největší výrobce zdících systémů na tuzemském trhu. Jako jediná ze zmíněné trojice je navíc ryze českou firmou, která se váží svých zaměstnanců a poskytuje kvalitní a inovativní výrobky svým klientům.

Cihly, překlady a další stavební materiály

V nabídce naleznete široký výběr kvalitních stavebních materiálů, díky kterým přizpůsobíte stavbu přesně vašim požadavkům. Vybírat můžete z mnoha druhů cihel značky HELUZ na základě různých parametrů. Kromě cihel však v nabídce najdete také ostatní cihelné výrobky nebo materiály a pomůcky pro zdění, mezi které patří například různé druhy malty, pěna, polystyrén a mnoho dalšího. Ze sortimentu můžete dále vybírat v kategoriích stropních nosníků, překladů či komínů.