Společnost MGM vyrábí a dodává pálicí stroje, stroje pro řezání, svářecí techniku, pásové pily a plazmové a svářecí stroje. Historie společnosti sahá až do roku 1991, kdy ji založil pan Karel Mikulanda. V roce 1995 bylo otevřeno nové pracoviště v Ostravě. O tři roky později bylo rozhodnuto o vývoji a výrobě vlastního CNC řídícího systému. Společnost MGM patří v současné době mezi významné výrobce řezacích strojů, svářecích strojů a dalších zařízení pro dělení materiálů i svařování. Své výrobky dodává do mnoha zemí Evropy.

Výroba moderních svařovacích a řezacích strojů

Firma MGM, s.r.o. patří mezi významné výrobce řezacích strojů a svařovacích agregátů. V minulosti například vyvinula nový typ pálicího stroje pro plazmové řezání, stejně tak i stroje pro řezání autogenem a plazmou. Na trh uvedla také nový typ moderního řídícího systému na bázi Soft-CNC. Řídící systém vyniká komfortním softwarovým vybavením a snadnou obsluhou. Cílem firmy je i nadále přinášet nové technologie v oblasti termického dělení kovových materiálů. Kompletní přehled aktuálně vyráběných pálicích strojů, plazmových zdrojů, svařovacích strojů, pásových pil a dalších výrobků naleznete na www.mgm-tabor.eu.

Dodávka řezacích a svařovacích strojů do celé Evropy

Díky vysoké kvalitě vyráběných strojů a zařízení a mnoha inovacím jsou výrobky od firmy MGM vyhledávané po celé Evropě. Společnost si vybudovala rozsáhlou síť zahraničních zastoupení. Pálicí a další stroje zmiňovaného výrobce tak najdete například u zákazníků z Estonska, Chorvatska, Maďarska, Srbska, Litvy, Ukrajiny, Slovenska, Německa, Švýcarska, Rakouska, Francie, Slovinska či Rumunska.

Vývoj nových technologií

Společnost MGM patří mezi firmy, které neustále přináší nové inovativní technologie. Představila například moderní stroje pro svařování solárních absorberů ultrazvukem. Tato technologie navazuje na celosvětovou potřebu získávání alternativních energetických strojů.

Firma se neustále rozvíjí a rozšiřuje nabídku svých služeb a portfolio výrobků. K dispozici má velké a moderní výrobní i skladové prostory, které vytváří skvělé podmínky pro vývojové a konstrukční útvary. Využívá i vlastní rozsáhlé prostory nutné pro testování zařízení či školení zaměstnanců a zákazníků.