V rozsáhlém portfoliu výrobků společnosti Thermomur Praha naleznete například špičkový stavební systém THERMOMUR, dále polystyrenové desky pro zateplování, desky pro podlahové vytápění, termoboxy, obaly a mnoho dalšího. Společnost využívá při výrobě pěnového polystyrenu nejmodernější technologie a výrobní procesy, které zajišťují maximální kvalitu hotových výrobků. Firma zpracovává polystyren i pomocí vstřikovacích lisů na obaly a jiné výrobky.

Stavební systém THERMOMUR

Společnost Thermomur Praha vyvinula moderní stavební technologii, která je založena na systému ztraceného bednění. Výstavba je realizována pomocí dutých polystyrenových tvárnic, které na pohled připomínají dětskou stavebnici a snadno se spojují k sobě. Po použití armovacích prvků se stěna vylévá betonem. Díky systému THERMOMUR vzniká odolná a pevná stavba z litého betonu, která je zateplená zvenčí i zevnitř.

Polystyren pro zateplování i výrobu lehčeného betonu

Polystyrenové desky pro zateplování od českého výrobce Thermomur Praha vynikají vysokou kvalitou, a to zejména díky systému kontroly jakosti v celém procesu výroby. K této jakosti desek přispívá i kvalitní řezací zařízení, které kombinuje řezání odporovým drátem s vertikálním a horizontálním kmitáním.

Společnost se zaměřuje také na výrobu polystyrenu pro přípravu lehčeného betonu. Jedná se o speciálně upravený granulát nebo drť z polystyrenu, která se snadno míchá s cementem, vodou a pískem. Lehčený beton je až 12krát lehčí než klasický beton, rychle tuhne a přináší až 30krát lepší tepelněizolační vlastnosti.

Systémy pro bazény a další výrobky z polystyrenu

Firma se zaměřuje na řadu dalších služeb, mezi které patří například stavba bazénů libovolných tvarů z termobloků, které tvoří ztracené bednění pro betonovou stěnu. Kromě toho vyrábí také termoboxy a polystyrenové obaly, které jsou určené pro uchovávání potravin při přepravě. Themomur Praha vyrábí i desky pro podlahové topení, které slouží jako izolace teplovodního či elektrického vytápění v podlaze.